19.08.2005, Tomáš Zetek, Marek Chlupatý

Junioři: PLZ - CEB 0:1 - Těsné vítězství na západě Čech

P l z e ň - V pořadí sedmé přípravné utkání sehrála juniorka HC České Budějovice na ledě Plzně. V rychlém a vcelku pohledném utkání byli šťastnější hosté, kteří díky brance Roháče vyhráli nejtěsnějším možným rozdílem. Oporou Jihočechů byl v utkání gólman Jakub Kovář.
Do zápasu vstoupili lépe Jihočeši. Hned v 1. minutě se k dorážce dostal důrazný Ježek. Halmoši však stačil včas sklapnout betony. Domácí gólman musel být pozorný i o minutu později, kdy se před brankou k osamocenému puku krátce po sobě dostali Matušík a Slavík. Plzeňští obránci si v těchto situacích počínali dost nedůrazně. Až v polovině 3. minuty se domácí přihlásili o slovo. Střelou z levého křídla vyzkoušel Kováře Setikovský. To probudilo i další jeho spoluhráče. O chvíli později vyjel zpoza branky Nahodil, ale puk za sedícího brankáře neprotlačil. Podobnou akcí neuspěl vzápětí Bote a ani Fürbacher se z následné dorážky neprosadil. Tlak Lasselsbergeru navíc umocnila přesilová hra po vyloučení Mertla, jenže Martinec trefil jen klubko těl před budějovickou brankou a Hajšman, kterého krásným pasem přes celé hřiště našel Bote, namířil svůj projektil vysoko nad. Hosté se v této části hry pouze bránili a vyráželi do rychlých protiútoků. Jeden z nich zlikvidoval bravurním zákrokem lapačkou Halmoši. Budějovičtí přidali na důrazu a hned to bylo znát. Keramici nemohli v klidu rozehrát a ztráceli kotouče ve vlastním obranném pásmu. Jednu z chyb mohl potrestat Burian, ale vracející se Nahodil zasáhl právě včas. V 15. minutě měli příležitost zahrát si přesilovou hru i hosté, ale ani oni si moc dobře nepočínali. Vyprodukovali pouze slabé nahození Zíba. Naopak v závěru třetiny měli hosté dvakrát velké štěstí. Nejdříve pouze sledovali neúspěšný únik Hajšmana se Setikovským a poté mohli děkovat pohotovému zákroku Kováře proti střele Žbontára. V první třetině tedy jasně kralovaly obrany nad útoky.

I v prostřední části hry pokračovali Plzeňáci ve velkém tempu, které nasadili v závěru prvního dějství. Hned po 40 sekundách hry vyzkoušel budějovického gólmana Nahodil. Vzápětí střílel od modré čáry Fürbacher, puk se odrazil od mantinelu přímo k Setikovskému, ale ten minul odkrytou branku. Největší šance však domácí měli ve 24. minutě při přesilové hře. Jenže ani Šlauf svojí ranou Kováře nepřekvapil. Stejný hráč se ve 26. minutě dostal do samostatného úniku, ale v zakončení ho seknul Mrázek a byl vyloučen. Hned po buly vystřelil Martinec a svoji ranou sundal hostujícímu gólmanovi masku. Do masky zamířil i v polovině zápasu bekhendem Holý. A když byl v 31. minutě opět vyloučen Mrázek a o necelé dvě minuty po něm Gulaš, byl již gól opravdu na spadnutí. Jenže domácí se k přesilovkové kombinaci za celé 4 minuty vůbec nedostali. Naopak hosté začali přebírat otěže zápasu. Nejdříve se sám před Halmošim objevil Muršak a poté z úhlu domácího brankáře vystrašil Hanzal. Plzeňští hráči nestíhali a museli si pomáhat nedovolenými zákroky. Ale ani hosté příliš nebezpečných akcí v početní výhodě nepředvedli. A když už se do brankové příležitosti dostali, počínali si stejně neúspěšně jako domácí.

Do závěrečné části hry vstupovalo mužstvo Lasselsbergreru s výhodou přesilové hry. Domácí hráči konečně předvedli pěknou přesilovkovou kombinaci, na jejímž konci stál agilní Nahodil, který však branku minul. Lépe si v početní výhodě vedli ve 45. minutě Jihočeši. Nejdříve Zourek střílel od modré čáry a Ježek šikovně tečoval a poté Hanzal křížnou přihrávkou našel Roháče a ten měl již snadnou úlohu. Bez větších problémů přehodil ležícího Halmošiho. V čase 44:35 tedy České Budějovice vedly 1:0. Vedení bylo pro hosty živou vodou. Dobře forčekovali a dostávali se do dalších šancí. Jenže v souboji tváří v tvář s domácím brankářem neuspěl ani Vach, ani Ježek. Na led se začala vkrádat nervozita. Za vzájemné souboje byli postupně vyloučeni Kreuzman se Slavíkem a Gajda s Gulašem. Hrál se rychlý hokej, který však nepřinášel moc šancí. Až na začátku 56. minutě se proháčkoval před Halmošiho Ježek, ale i on zamířil pouze doprostřed branky. Domácí přece jen ještě dostali jednu šanci, a to když byl v čase 57:08 vyloučen Mrázek. Jediným plzeňským pokusem však byla pouze střela Gajdy od modré čáry. A tak rychlý zápas, bohatý na šance, skončil fotbalovým výsledkem 0:1.