25.09.2009, Matěj Mayer

Junioři: MBL - CEB 0:2 - První venkovní výhra

Č. B u d ě j o v i c e - Českobudějovičtí junioři si dnes na ledě Mladé Boleslavi, připsali první výhru na venkovním hřišti. Už v páté minutě se prosadil Josef Rezek, jeho branka však byla na dlouhou dobu poslední. Druhou a zároveň poslední branku zápasu vstřelil až v čase 59:37 Jakub Marek. První letošní vychytanou nulu si tak připisuje českobudějovický brankář Šimon Hrubec.

Aktivněji začali hosté a domácí brankář se musel hodně otáčet, aby neinkasoval hned zkraje první třetiny. Čisté konto uhájil Klimíček pouze do páté minuty. Hostující útočník ujížděl sám na boleslavského gólmana a byl podražen. Rozhodčí nařídil trestné střílení a faulovaný Josef Rezek zakončil přesně k tyčce a poslal České Budějovice do vedení. Budějovičtí, nabuzení získaným vedením, začínali mít více ze hry. Sumerauer střílel do protipohybu brankáře jen těsně vedle. Obraz hry se změnil v 11. minutě. Za vražení domácího hráče na hrazení, byl vyloučen Heřman na pět minut plus do konce utkání. V dlouhé přesilovce si boleslavští hokejisté vytvořili několik dobrých šancí, v cestě jim však stál skvělý Hrubec. Velká šance na vyrovnání tak zůstala nevyužita. Zbytek třetiny už žádnou velkou šanci nenabídl a oba tým odcházely do šatny za otevřeného stavu 0:1.

Do druhé třetiny opět vstoupili lépe Jihočeši. Brejk dva na jednoho a následnou dorážku zastavili Boleslavští jen za cenu faulu. Oslabení však šikovným bruslením ubránili celkem bez problémů. Velkou šanci Boleslavi zmařil hostující gólman, když se puk od zadního mantinelu neočekávaně odrazil před branku, kde však zcela volný Protivný nedokázal dostat puk za záda budějovického brankáře. Zbytek třetiny patřil hostujícímu celku. Nejdříve při přečíslení dva na jednoho zasáhl Klimíček a vykryl blafák budějovického útočníka, v následném oslabení tři na čtyři zlikvidoval všechny nebezpečné střely za pomoci velké obětavosti svých obránců, kteří nastavovali svá těla a puk k brance kolikrát ani nepouštěli. Samostatný nájezd si následně zopakoval Rezek při normální hře, ale z tohoto souboje odešel vítězně Klimíček. V závěrečné přesilové hře nastřelili hosté dvakrát tyč a skóre se tak neměnilo.

Jak bylo v tomto zápase zvykem, budějovičtí hokejisté začali třetinu velkou šanci. Ve zbytku přenesené přesilové hry vykombinovali domácí obranu tak, že na hostujícího útočníka zívala prázdná brána. S šancí ovšem naložil trestuhodně a minul. Dále už Jihočeši pouze pečovali o výsledek a vyhlíželi brejkové situace. Jednu takovou málem využil Polodna, ale v pádu zakončil přečíslení tři na jednoho nepřesně. v 53. minutě se hostům naskytla 21 vteřin dlouhá přesilovka pět na tři. Domácí však pečlivou obranou své pásmo uhájili. Naopak si protiútokem sami vykoledovali vyloučení. V přesilovce nastřelil Krejčík tyč, a ani Belay po objetí branky nedokázal zasunout za záda budějovického gólmana. V 57. minutě se nechal vyloučit domácí hráč a výrazně tak snížil šance boleslavských hokejistů na zvrat. Rozhodčí mu na cestu přibalili 10 minut jako odměnu za peprné komentáře. V přesilovce se hosté nikam nehnali, ale šance na rozhodnutí zápasu se jim nabídla sama po jejím vypršení. Brejk Jakuba Marka a Polodny zakončil prvně jmenovaný dorážkou vyražené střely za bezmocného brankáře a stanovil tak konečné skóre zápasu na 0:2.