19.11.2005, Roman Šperňák, Jiří Filip

Junioři: KOM - CEB 2:1 - Těsná brněská prohra

Č e s k é   B u d ě j o v i c e - Tři zápasy trvalo, než junioři HC České Budějovice poznali hořkost porážky. Po bodových ziscích z minulých utkání neuspěli na ledě Komety Brno, kde prohráli jednobrankovým rozdílem. O jedinou branku svého týmu se ve druhé třetině zasloužil Jakub Matušík.
Domácí sice začali přesilovou hrou už v první minutě, ale nesehráli ji vůbec dobře a navíc svými nečistými zákroky nabídli stejnou šanci i soupeři, který měl ve čtvrté minutě dokonce i výhodu dvou hráčů v poli. Ovšem ani přesilovka hostí žádnou pohlednou akci natož šanci nenabídla. Tresty padaly jako na běžícím pásu. V sedmé minutě si brněnský Kočan najel až před branku a zkoušel Salákovu pozornost. Navíc byl faulován a hosté šli do čtyř. O dvacet vteřin později se k Formánkovi přidal další budějovický hráč a také Kometa měla dvojnásobnou početní převahu. Při jedné z rozehrávek se srazili dva domácí hráči a Matušík se z ničeho nic ocitl v jasné brankové příležitosti. Tváří v tvář gólmanovi ale selhal. Stejná možnost se nabídla o chvíli později i Bočanovi, když se k němu dostal od zadního mantinelu odražený puk a ten ho pohotově uklidil za záda budějovického brankáře – 1:0. To bylo ze zajímavých momentů na delší chvíli všechno. Čekání na další šanci skončilo v 18. minutě. Barták přiťukl puk Zábranskému, ten z rohu vybruslil až před branku, ale Salák byl na jeho pokus připraven. V závěru třetiny měli hosté možnost další přesilové hry. V ní mohl z úniku skórovat Vincour, ale nenabral potřebnou rychlost a střelou od modré netrefil branku.

Ve 22. minutě měl obrovskou šanci budějovický Rod, ale ze dvou kroků poslal puk nad branku. V následných minutách hráli hosté dvě přesilové hry, z toho jednu dokonce dvojnásobnou, ale k ohrožení domácí branky se nedostali. Ve 26. minutě vlétl do útočného pásma Baran, který ještě přihrál Muršakovi, ten tvrdě pálil, ale jeho střela skončila v náručí brněnského brankáře. Chvíli na to mohl Polodna potrestat chybnou rozehrávku brněnských zadáků, kličkou si položil gólmana, ten mu ale postavil do cesty pravý beton. Druhá polovina prostředního dějství byla znovu propletena častými vyloučeními. To hokejové přišlo až v samém závěru, kdy sílící tlak Budějovic vedl k vyrovnání. Matušík skryl svoji střelu za jednoho z obránců a gólman ji uviděl, až když kolem něho prolétla do sítě – 1:1. V poslední minutě šel ještě za dorážkou Andraštíkovy střely Barták, ale gólman přikryl puk lapačkou.

V úvodu třetí části přečkali domácí další oslabení, do kterého je dostal svým faulem Vejvar. Po té brněnská první lajna zavřela hosty v jejich obranném pásmu. Z prostoru mezi kruhy střílel Andraštík, jeho pokus vyrazil gólman do ochranné sítě. Pak přišla ke slovu druhá formace. Po střele Staši dostal puk za Salákova záda Vincour a poslal domácí znovu do vedení – 2:1. Ve 45. minutě pálil nebezpečně Černý, gólman srazil betony včas. Ještě lepší zákrok vytáhl proti šanci Matušíka, kterého našel úplně volného před brankou Muršak. Zhruba od 47. minuty začal postupně narůstat tlak Budějovic. Tečovanou střelu Černého gólman se štěstím chytil. Domácí kontrovali pokusem Staši. Kometa postupně stáhla hru pouze na dvě lajny. Tlak hostů byl místy opravdu drtivý, ale domácí bezchybným a soustředěným výkonem v obraně je nepustili do vážnějšího ohrožení Hubačkovy branky. Hubačka měl i poslední slovo v zápase, když v samotném závěru skvělými zákroky proti pokusům Černého a Matušíka pojistil Brnu dva body.

Jiří Rech (trenér HC Kometa Brno): " Po dvou prohraných zápasech na Slaviii a v Hradci začali kluci bojovat a nechali dnes na ledě opravdu všechno. Škoda vyloučení, kterých bylo opravdu hodně, a ve kterých nás spoupeř dostával pod tlak. Ale neinkasovali jsme z nich. Myslím si, že jsme dnes byli o ten gól lepší."

Milan Čermák (trenér HC České Budějovice): " Nedali jsme góly, soupeře jsme možná trošku podcenili a vymstilo se nám to. Nehráli jsme v kompletním složení."