02.08.2005, Tomáš Zetek

Junioři: HC ČB - Kladno 2:8 - Debakl v domácí premiéře

Č e s k é   B u d ě j o v i c e - Junioři českobudějovického HC mají za sebou první ostrý dvojzápas letošní přípravy. Svěřenci kouče Milana Černého v pátek remizovali na Kladně. Se stejným soupeřem se střetli v úterý v Budvar aréně. V tomto zápas již tak dobrého výsledku nedosáhli. O první branku domácích se postaral nový kapitán týmu Petr Ficek.
Letošní premiéra před domácími tribunami začala pro Jihočechy dobře. Už ve 2. minutě připravil Heindlovi šanci slovinský útočník Jan Muršák, který patřil v utkání mezi nejlepší hráče domácích. Ti byli v úvodu aktivnější, první gól však přišel na druhé straně. Střelu Vedrana vyrazil Jakub Kovář přímo před nekrytého Lhotského, který uklidil kotouč do sítě. První část hry příliš hokejové krásy nepobrala. Těsně před první obrátkou neproměnil šanci domácí Nedvěd ani následně duo Navrátil - Jiří Hanzal. Do šaten se šlo za jednogólového vedení Kladenských.

I do druhé třetiny vkročili lépe Jihočeši. Akci dvou na jednoho však Ficek s Hanzalem neproměnili a po rychlém protiútoku hasil doutnající požár dobře chytající Kovář. Ten ve 24. minutě prokázal, že má dobře postavené tyče, když po nevídané minele Hlavatého zamířil Valského pokus do brankové konstrukce. Minutu na to zmatek před expíseckým gólmanem ukončil Hlusička. Domácí dokázali snížit v polovině utkání, kdy Navrátil přiťukl Fickovi, který si pěkně vybruslil z chumlu hráčů a z otočky “pověsil“ kotouč pod břevno. Radost Jihočechů netrvala dlouho. Do druhé sirény totiž zvládli Středočeši zvýraznit své skóre brankami Ibla a Vokáčka. To už byl v brance Pipek, který vystřídal Kováře.

Třetí třetina byla ze strany Jihočechů hodně velkou loterií. Ve 42. minutě sice Nedvěd zužitkoval Formánkovu přihrávku, ale pár sekund nato opět natáhl skóre na dvougólový rozdíl hostující Procházka. Zbrklá rozehrávka a hlavně absence pevnějšího systému totálně zničila hru obou týmu, zvláště pak toho domácího. Šance Vacha byla na druhé straně po chybě českobudějovické defenzivy odměněna kombinací Lhotského s Mizerou, která vedla už k šestému gólu hostí. Do závěrečné sirény stačili Kladenští Vedralem a Valským ještě přidat dvě branky, a určili tak definitivní podobu výsledku – 2:8.

“Dostali jsme zavyučenou. Je zde mnoho nových hráčů. Připomíná mi to loňský rok, kdy to bylo na začátku také docela krušné. V prvním utkání jsme hráli trochu organizovaněji zezadu. Dnes jsme to trochu otevřeli a vymstilo se nám to. Podle mého odhadu jsme dnes byli lepší v počtu střel na branku. Bohužel jsme udělali hrozně chyb dozadu a Kladno bylo navíc o dost šikovnější kolem branky,“ zhodnotil nevydařený zápas trenér Milan Černý. První dvě utkání již napověděla o kvalitách některých hráčů. “S některými kluky se už příští týden neuvidíme. Zatím předpokládám, že vyřadíme z kádru tři útočníky. Dál se uvidí, protože máme ještě hráče, kteří z důvodu velkého počtu hokejistů zatím nehráli,“ vypočítává Černý.

Další přípravné utkání sehrají junioři HC ČB na domácí půdě v pátek ve 12.30 proti Plzni.