09.10.2009, Matěj Mayer

Junioři: CHM - CEB 3:6 - Potřetí za sebou vítězně

Č. B u d ě j o v i c e - Juniorské mužstvo HC České Budějovice zatím pod novou trenérskou dvojicí Kolda - Trummer vyhrálo všechny dosavadní zápasy. Dnes zvítězili na ledě Chomutova. Ke konci druhé třetiny byl ještě stav utkání vyrovnaný 3:3. Českobudějovičtí junioři ale zabojovali a díky dalším třem brankám si odváží z Chomutova všechny body. Konečný výsledek utkání byl 6:3 pro hostující mužstvo. Dva góly českobudějovických vstřelil Radim Heřman.

Utkání začalo velmi opatrně. První šanci v zápase měli hosté v čase 01:17, ale domácí brankář střelu chytil. Domácí měli šanci o třiadvacet vteřin později, ale ani jeden útočník domácí nedokázal využít zmatku před hostující brankou. V polovině šesté minuty měl velkou šanci Chomutov, ale šanci, kdy jeli dva útočníci na jednoho neproměnil. V dalším průběhu se hrálo velice opatrně, kdy si hra odehrávala především ve středním pásmu. Důležitá situace nastala ve čtrnácté minutě, kdy po pěkné přihrávce od mantinelu před brankáře skóroval KAROL CSÁNYI. Asistenci si úspěšně připsal JAN RUTTA. Chomutov mohl skóre navýšit v minutě šestnácté, ale teč útočníka za zády golmana neskončila. O pár sekund později v čase 16:10 fauloval domácí mazanec, a bylo nařízené trestné střílení, ale hosté tuto šanci nevyužili. To ovšem neplatili v čase 18:53, kdy obrana nedůrazně bránila, a následkem toho byl gól na 1:1. Po střele Jakuba Marka z úhlu, dorážel do prázdné brány Aleš Ježek. Dvě vteřiny před koncem byl ještě vyloučen domácí Martin mazanec, ale žádný šance již z toho nebyla. První třetina skončila nerozhodně 1:1.

Druhá třetina patřila rozhodně útočnému a drsnému hokeji. Důkazem toho bylo pár lehčích zranění na obou stranách, ale především velkým počtem vstřelených gólů. Prvním kdo byl vyloučený, byl hostující Stanislav Dietz. Přesilovku domácí nedokázali využit. Ve dvacáté páté minutě zápase byl na deset minut vyloučen, za nesportovní chování Josef Klement. v té samé minutě měli Jihočeši velikánkou šanci, když přihrávkou přes celé kluziště nebezpečně pálil hostující obránce, ale domácí gólman se nezalekl. První gól v druhé třetině dal Chomutov, konkrétně v čase 26:43 Lukáš Matějka, který po pěkné přihrávce Hofmeistera, a Koláře poslal střelou pod břevno KLH do vedení v zápase. To ovšem netrvalo dlouho. Po vyloučení domácího Koláře, a nejistém zákroku brankaře hosté vyrovnali, v čase 27:27. Přišlo další vyloučení domácích, a další obdržená branka v oslabení. Jakub Rezek ujel obráncům, a neměl nejmenší problém vstřelit gól - 2:3. Naposledy dokázali Severočeši zareagoval v čase 33:40, kdy ve vlastním oslabení dal naději chomutovským Jakub Mužík, za asistence Milotínského - 3:3. To bylo od strany Chomutova vše v dnešním zápase. Poslední branku ve druhé třetině vstřelil hráč Marek Vaniš, když pětka Českých Budějovic dokonale vyšachovala obranu domácích. Asistenci při této pěkné brance si připsal Jakub Marek - 3:4. Druhá třetina teda skončila vítězstvím Českých Budějovic v poměru 2:3, a celkově 3:4.

Do třetí třetiny vlétli lépe hosté, a měli také první příležitost. To když se obránci nedomluvili s brankářem, a málem padl další gól do chomutovské sítě. Ve čtyřiapadesáté minutě zápasu vstřelili hosté pátou branku. Po nedůrazu obrany, několika střel a ťukancích doslal puk do domácí branky Radim Heřman. Asistence byla připsána Vladimíru Zvoníkovi a Josefu Rezkovi. Poté měli Č. Budějovice další šanci, kde po křížné přihrávce pálil hostující obránce, ale brankář puk za svá záda nepustil. V devětapadesáté minutě doslal domácí Matějka 2+2 minuty za vysokou hůl, a následnou krev. V přesilovce Chomutov Jihočechy k ničemu nepustili, a odehráli jí bez větších problémů. Konec třetiny se blížil a snížení se nedařilo. Velkou šanci měli Severočeši v padesáté šesté minutě, kdy hráli přesilovku pět na tři, ale marně. V polovině osmapadesáté minuty se vyžádal domácí trenér time-out. Po oddychovém čase zůstal domácí gólman na střídačce, a Chomutov hrál v šesti. Po dalších neproměněných šancích přišel trest od hostů, kteří ukradli puk ve středním pásmu a zpečetili konečný výsledek na 6:3 pro hosty.