21.11.2005, Roman Šperňák

Junioři: CEB - VSE 0:4 - Valaši vyloupili Budvar Arénu

Č e s k é   B u d ě j o v i c e - Poprvé v sézóně prohráli junioři HC České Budějovice větším než jednogólovým rozdílem. O kruté porážce se rozhodlo již v úvodní části zápasu, kdy si domácí nechali dát čtyři branky. Smutným hrdinou utkání se stal Alexander Salák, který i přes velké množství inkasovaných gólů nepředvedl špatný výkon a svůj tým ještě v následujícíh dvou třetinách několikrát podržel.
Ačkoliv samotné utkání začalo celkem ve slušném tempu, výraznější šance se diváci nemohli dlouho dočkat. Poprvé se představil brankář ve hře v 6. minutě při šanci Petra Hrušky a byl to Salák, jenž musel hasit nebezpečí. V 7. minutě si podobný kousek zopakoval, ale o minutu později již lovil puk ze své sítě. Hosté využili přesilovku již po 6 vteřinách. Dalecký napřáhl od modré a jeho pokus tečoval Hrňa. - 0:1 Domácí se dlouho vzpamatovávali z inkasované branky a plnohodnotně se zapojili do hry až po polovině třetiny. Paradoxně v čase, kdy se zdálo, že Českobudějovičtí zvedli hlavy, dostali další ránu. Ve 14. znovu od modré napřáhl Pokora a jeho střela opět změnila směr před bezmocným Salákem. Autorem šťastné teče byl Knebl. - 0:2 Druhý gól definitivně srazil domácí a dostali se do velkého útlumu, proto Vsetínští celkem pohodlně projížděli do útočného pásma a v něm měli dost prostoru. Svou aktivitou hýřil zejména Davídek a v 18.minutě se dočkal odměny. Sám před Salákem bekhendem vsítil. - 0:3 a nebyla to poslední změna stavu v první třetině. O minutu později Buš z jízdy propálil poslední instanci a skóre poskočilo až na hrozivý čtyřbrankový rozdíl. - 0:4

Do druhé třetiny vstoupili domácí se snahou minimálně vyrovnat a na jejich herním projevu to bylo znát, protože se zlepšil o sto procent. Mladící z Budvar Arény začali dohrávat osobní souboje, přidali na rychlosti agresivitě. Jejich snahy jim přinesli ovoce v podobě zvýšeného tlaku, jenže skórem bohužel nepohnuli. Nepřekonatelnou překážkou v cestě puku do sítě se zdál být brankář Štefl. Přesnost chyběla dvěma střelám posily z A- mužstva Martinu Hanzalovi, razance zase Zourkově ráně. Když se k tomu přidala i trocha smůly jako při chytře tečovaném Hlavatého pokusu, držel Štefl dále čisté konto. Valaši se od začátku druhé části hry soustředili na udržení náskoku, což se jim dařilo dokonale. Zahrozili pouze průnikem Vargy, ten však Salák bezpečně kryl. Po dalších dvaceti minutách svítilo na kostce stále 0:4.

Do závěrečného dějství vlétli domácí ještě s větším nasazením než je zdobilo před přestávkou a dostali Moravany pod permanentní tlak. Štefl se dostal pod spršku střel, ale držel svému týmu pořád bezpečný náskok. Neujala se ani jedna střela dvojice Gulaš, Slavík. Štěstí chybělo Hanzalově dorážce po pokusu Černého. Mladící z Lapače hrozili hlavně z brejků, při jednom z nich zachraňoval Salák před Davídkem a ve 13. miutě vyzrál na Hrušku, jenž před ním stál sám a měl i poměrně dost prostoru. Ve 14. minutě se nechal vyloučit Slavík a vzal tak Jihočechům cenné minuty k možnosti zkusit vyrovnat. Posléze fauloval Vondráček a hokejisté z jihočeské metropole šli do 3 na dlouhou minutu a dvacet vteřin. Hosté mohli v závěru ještě zvýšit počet vstřelených branek. V jejich záměru jim statečně bránil Salák. Na druhé Slavík neuspěl proti vynikajícímu Šteflovi a skóre se nepohnulo. Závěr zápasu sehráli junioři z města na soutoku Vltavy a Malše frustrovaní z nepříznivě se vyvíjejícího stavu a prakticky již neohrozili branku svého soupeře. Vsetín se již také dopředu nehnal a utkání se dohrálo za stavu, který svítil na kostce po první části.

Jiří Šrámek, asistent trenéra HC České Budějovice: První třetinu jsem malinko podcenili, dostali čtyři branky a bylo prakticky po zápase. Sice jsme se v dalších částech hry snažili, chvílemi jsme hosty dostali i pod tlak, ale ani jedna z našich šancí se neujala.

Josef Turek, trenér HC Vsetínská hokejová: Jsme maximálně spokojeni s výsledkem i s výkonem . Utkání jsme zvládli dobře takticky a po první třetině jsme se již nepouštěli do zbytečného útočení. Po první třetině, kdy jsme byli lepší, se utkání zcela vyrovnalo.