25.01.2007, Filip Junek

Junioři: CEB - SLA 6:1 Lídr nakonec odjel s debaklem

Č e s k é B u d ě j o v i c e - Ve čtvrteční podvečer přivítal v tabulce třetí HC České Budějovice vedoucí Slavii Praha. Vyrovnané utkání plné nasazení a drsných soubojů před brankovišti, pomohl strhnout na stranu svěřenců Milana Černého, v polovině zápasu druhým domácím gólem Rudolf Červený. Pohodlné vítězství si však Jihočeši zajistili až v závěru.
Třetí s prvním. Tak vypadal čtvrteční hokejový podvečer. Na první větší šanci, a zároveň branku, se nečekalo dlouho. Už po necelých pěti minutách neuhlídal Soldán Tomáše Roda - 1:0. Odpovědět mohli hosté v několika přesilových hrách, ale slávistická údernost byla ta tam.. Hosté z hlavního města neuspěli ani ve dvojnásobné přesile. Bartoška, Kauschitz, a po hrubce Parýzka, ani Hafenrichter výborného Kováře nepřekonal. Pražanům se v první třetině přece jen podařilo srovnat s domácími krok. Z brejkové situace, dokonce v oslabení, dnes poprvé a naposled překonal českobudějovického brankáře Vladimír Růžička - 1:1.

Začátek třetiny odzvonil trefenou tyčí Matušík, ale poté měli šance převážně hosté. Po Sklenářově asistenci mohl vyrovnat Bartošek. A co teprve dokázal spálit Malárik?! Nedůrazné bekhendové zakončení fantasticky lapil “nejlepší brankář soutěže“ – tak se o Kovářovi vyjádřil hostující trenér. Stará nejen hokejová pravda nedáš-dostaneš platila i ve čtvrtek v Budvar Aréně. V podobné situaci jako Malárik nezaváhal Rudolf Červený - 2:1. V dalších minutách se bojující hosté nedokázali dostat přes dobře organizovanou obranu Budějovic. Když si několik šancí vytvořili, zastavil je Jakub Kovář.

V závěrečném dějství se parádně předvedli budějovičtí střelci. Kolem zkoprnělých obránců Langa s Beránkem se prohnal Rod předložil Ondřeji Ježkovi. Pumelice do pravého horního růžku = 3:1. Čtyřicet sekund poté si vybruslil na kruh Jakub Matušík a střelou mezi betony překvapil maskovaného slávistu – 4:1. Po páté vlašťovce, která přiletěla Furchovi do sítě z hole Tomáše Roda, Pražan rezignoval a přenechal důležitý post gólmanskému kolegovi Brzobohatému. Šestou domácí kolonku v zápise českobudějovických branek nechal po krásné akci dopsat Josef Slavík - 6:1. Slavia Praha si body zasloužila za polovinu zápasu. Druhou absolutně nezvládli a nedokázali Budějovicím v tabulce odskočit. Naopak České Budějovice nyní ztrácí na první příčku už jen dva body.

Milan Černý, trenér HC České Budějovice: Zpočátku to bylo ospalé utkání. První třetina neměla šťávu. Myslím, že jsme se z jakéhosi útlumu probrali jako první a to rozhodlo. Ve třetí třetině soupeř otevřel hru a dali jsme krásné góly. Takové vítězství s kvalitním soupeřem potěší.

Martin Pešout, trenér HC Slavia Praha: Tak vysoká prohra je pro nás až moc krutá. Dvě třetiny jsme byli minimálně vyrovnaný soupeř. Druhou třetinu jsme byli možná i lepší. Proti nám stál nejlepší gólman extraligy juniorů. Chytil tři skoro jisté góly a to myslím že rozhodlo.