03.09.2005, Roman Šperňák

Junioři: CEB - PIS 15:0 - Generálka? Ne, pouze trénink!

Č e s k é   B u d ě j o v i c e - Ve svém posledním přípravném utkání před začátkem sezóny porazili junioři HC České Budějovice své vrstevníky z Písku. Po jednoznačném průběhu zápasu svítilo na ukazateli skóre neuvěřitelných 15:0! V utkání na sebe pěti kanadskými body upozornil Jakub Matušík.
Poslední zápas na domácím ledě před začátkem extraligy začali junioři HC České Budějovice velice svižně a už ve 2. minutě najížděl sám na brankáře Vojtu domácí Slavík, ale jeho nájezd gólman vyřešil stejně jako následnou tvrdou střelu od modré a nepustil kotouč za svá záda. O minutu později nabídli domácí mladíci šanci Písku, když za nedovolené bránění putoval na trestnou lavici Hlavatý. Domácí hráči tuto situaci ustáli bez úhony, když navíc Kovář chytil těsně před koncem přesilovky nebezpečnou střelu Peteleho a podržel spoluhráče. Po té už začali hráči domácího celku na ledě jasně dominovat a hostující brankář odolával sérii šancí až do 12. minuty, kdy se poprvé a ne naposledy prosadil Ondřej Ježek, který využil zmatku v hostující obraně a přihrávky Ficka a z prostoru mezi kruhy vsítil- 1:0. Za pět minut už to bylo o dva góly, protože dnes vynikající Petr Ficek využil přesilovou hru - 2:0. Hned za několik okamžiků dal slovinský forvard Ján Muršák na 3:0, když si najel na krásnou kolmou přihrávku Matušíka a nedal brankáři Písku šanci. Poslední hřebíček do rakve se jménem první třetina přidal znovu Ondřej Ježek a to 7 vteřin před koncem, když využil další přesilovou hru - 4:0.

Druhou část začali hosté v početní převaze, ale v ní utnul jejich snahy Kovář, který vychytal Ondrejce v poslední vyložené šanci Píseckých v tomto utkání. Od té doby junioři HC České Budějovice dominovali na svém ledě a soupeře už prakticky k ničemu nepustili. Následovali další góly, kterých padlo o jeden více než v první třetině. V přesilovce pěti proti třem se prosadil Jiří Burián - 5:0, za dvě minuty skóroval Josef Slavík - 6:0 a do konce třetiny stihli vsítit ještě Martin Hlavatý, Jakub Černý a Ján Muršák, který uzavřel skóre na celkových 9:0 po dvou třetinách. Od poloviny zápasu už v brance hostujícího celku nestál Vojta, ale po pátém gólu přepustil své místo Čunátovi.

Závěrečné dějství začalo výměnou brankářů na domácí straně, kdy odešel expísecký Kovář, jehož nahradil Klestil, a zároveň brankou v síti Čunáta z hole Jakuba Černého hned po 9 vteřinách hry – 10:0. V dalších minutách se Jihočeši trvale usadili v útočném pásmu, ale jedenáctý gól se jim podařilo dát až o 10 minut později. To se trefila posila z Liptovského Mikuláše Ivan Roháč a odstartovala českobudějovickou brankovou smršť, která se zastavila po zásazích Tomáše Roda, Jakuba Matušíka, Josefa Slavíka a znovu Tomáše Roda až na čísle patnáct - 15:0! Poslední 3 góly opět inkasoval brankář Vojta, protože v 54. minutě musel vystřídat svého kolegu kvůli zranění.

Juniorům HC České Budějovice se tedy vydařila generálka před startem sezóny vcelku nevídaně a bez větších potíží zvítězili v regionálním derby 15:0. Jedinou kaňkou na utkání je zranění ramene jednoho z hostujících hráčů, který v polovině 2. třetiny opustil ledovou plochu a byl odvezen do českobudějovické nemocnice.

První kolo extraligového ročníku 2005/2006 sehrají junioři HC České Budějovice v Budvar aréně od 17.30 ve čtvrtek proti nováčkovi soutěže z Hradce Králové.