23.10.2009, Miroslav Mayer

Junioři: CEB - MLB 3:2 - Naděje na šestku stále žijí

Č. B u d ě j o v i c e - Juniorský tým HC České Budějovice uspěl v důležitém utkání v souboji s Mladou Boleslaví. V utkání šli sice nejprve do vedení hosté. Dvě branky, ale pomohli domácím se dostat do vedení. To však netrvalo dlouho, když o minutu později hosté vyrovnali. Českobudějovičtí včas zareagovali a opět strhli utkání na svou stranu, díky brance Aleše Ježka. Tato branka byla nakonec i brankou vítěznou. Nejproduktivnějším hráčem domácích v zápase byl kapitán Aleš Ježek (1+1).

Do zápasu vstoupili lépe hosté. Již v šesté minutě měl velkou šanci Rys. Jeho střelu srazil obránce Havran do protipohybu brankáře Hrubce a ten ji zastavil jen těsně před brankovou čarou. Domácí neměli moc šancí a brankáře Hrubého moc neohrožovali. První tedy udeřili hosté. Ve 12. minutě si Belay nabruslil s pukem za modrou čáru a tvrdě vypálil. Hrubec jeho střelu vyrazil před sebe a Šimon Antončík dorazil puk do branky. Domácí si dokázali vytvořit tlak a brankové příležitosti hlavně při přesilových hrách. Jinak byla hra vyrovnaná. Když už se zdálo, že do šaten půjdou lépe naladění hosté, tak domácí udeřili. Střelu Janka od modré vyrazil Hrubý a puk poskakoval mezi obránci hostů. Tam si ho našel Marek Vaniš a trefil mezírku v brance hostů. Vše se stalo 25 vteřin před koncem třetiny. Tím skončila třetina zaslouženě nerozhodně.

Gól do šatny měl na domácí rozhodně dobrý vliv. Hned ve dvacáté páté minutě zápasu se totiž poprvé ujali v zápase vedení. Střela Romana Vráblíka z kruhů totiž trefila místo nad lapačkou brankáře Hrubého a třepetala se v síti. Domácí se neradovali dlouho. Za minutu bylo vyrovnáno. Střelu od modré čáry tečoval Roman Loskot a Hrubec zareagoval pozdě. Vzápětí byl střelec branky Boleslavi vyloučen. Domácí měli při přesilovce obrovský tlak. Brankář Hrubý, ale všechny pokusy likvidoval. Nakonec se domácí dočkali přeci jen branky. Aleš Ježek vystřelil od modré čáry nad lapačku a bylo to 3:2. Tentokrát byli českobudějovičtí hráči již pozorní a nepřipustili rychlé vyrovnání. Nejzajímavější situace přišly v konci třetiny. Hosté hráli přesilovou hru čtyři na tři. V jejím závěru měli hosté tlak před Hrubcem a došlo ke rvačce mezi domácím Jankem a hostujícím Čížkem. Boleslavský hráč využil převahu tří let a na body zvítězil. Rozhodčí odměnil oba hráče odchodem do kabin. Na trestné lavice usedli ještě další hráči. Třetina se tak moc v poklidu nedohrála. Hrálo se sice v plném počtu, ale na "hambě" sedělo pět hráčů a dva již byli ze hry. Nakonec byli domácí spokojenější s těsným vedením 3:2.

Množství vyloučených hráčů nutilo trenéry na začátku třetí třetiny kombinovat v sestavě. Velkou šanci na zvýšení vedení měli domácí při další přesilové hře. Velký tlak si vytvořila trojice Heřman, Rezek a Šaršok, ale brankou to neskončilo. Domácí byli přesto v útoku aktivnější a hosté čekali na svoji šanci při případném brejku. Domácí si dávali pozor a povedlo se jim zachytávat akce ještě v zárodku. Hrál se svižný hokej, ale bez vyložených šancí. Často se hrály přesilové hry. Na trestné lavici si poseděli více domácí hráči. Největší šanci měli hosté v 58. minutě. To se ke střele do odkryté branky chystal Loskot, ale Šaršok mu zablokoval hůk a tím zabránil brance. V poslední minutě hosté využili i oddechový čas a odvolali brankáře. Dokonce dali i branku. Ta nebyla uznána pro předchozí přihrávku rukou, ale stejně byla dosažena až po časovém limitu. Domácí tak uhájili těsné vítězství 3:2 a stále mohou doufat, že vybojují vysněné šesté místo. V zápase bojovali do poslední minuty a vítězství dosáhli zaslouženě.

Jan Trummer (HC České Budějovice): Myslím si, že první třetina byla ospalá z obou stran, hra neměla moc velké nasazení. Vstřelili jsme sice branky, ale díky své nedisciplinovanosti hosté utkání vyrovnali. I přes nepříznivý vývoj, kdy došlo k potyčce a bylo hodně vylučování na obou dvou stranách, jsme to dokázali dohrát i s rozházenou sestavou. Dali jsme pak branku na 3:2, která se později ukázala jako vítězná. I přes málé chybičky, které jsme udělali ve třetí třetině v závěru, jsme ubojovali výsledek 3:2. Od druhé třetiny to byl daleko svižnější hokej, bylo tam více nasazení a důrazu. Jsem rád, že kluci táhli za jeden provaz, že jsme to dotáhli do vítězného konce.