07.09.2006, Radek Papáček

Junioři: CEB - HKR 7:0 - Hladký vstup do sezony

Č e s k é   B u d ě j o v i c e - Hladký vstup do nové extraligové sezony si odbyli na domácím ledě junioři HC České Budějovice. V úvodním utkání porazili nevýrazný Hradec Králové vysoko 7:0. Třemi brankami se blýskl Zdeněk Sekera. Takto povedený první zápas svěřenci koučů Černého, Stárka a Jiřího Šrámka již dlouho nepamatují.
Od úvodu utkání byli domácí hráči aktivnější a výraznou převahu dokázali v první třetině vyjádřit i třemi brankami. Ta první přišla hned ve 3. minutě z hole Zdeňka Sekery. Premiérovou trefu zaznamenal loňský dorostenec dorážkou Rodovy střely - 1:0. Přípravenost Kováře poprvé vyzkoušel Hloušek, který ale narazil na jeho pravý beton. Následně se téměř celá přesilovka hostí odehrála v jejich obranném pásmu. Poté se na modré čáře uvolnil Rudolf Červený a svůj nájezd s jistotou proměnil - 2:0. V další šanci domácích se obejvil Tomáš Rod. Místo střely ale volil nepřesnou přihrávku. Východočeši byli často vylučovaní a trest přišel v 18. minutě. Od modré čáry nahazoval puk před bránu obránce Michal Klíma. Jeho pokus si přes skrumáž těl našel cestu až za záda brankáře Rýdla - 3:0.

Na začátku druhé části se naskytla slibná střelecká příležitost hradeckému Hlouškovi. Z mezikruží ale Kováře nepřekvapil. Nejvíce horko bylo hostujícímu brankáři při vyloučení Hanouska. Českobudějovický kapitán Matušík našel zpoza branky najíždějícího Klímu, ten ale z první zakončil nepřesně. V polovině utkání pokračovaly šance domácích. Slavík pálil tvrdě, ale jen do výstroje Rýdla . Výlet Klímy do útočného pásma skončil také neúspěšně. Příležitost ke snížení nabídl soupeři svým vyloučením Matušík. Kotrč ji ale odmítl a za nedovolené bráněnění putoval také on na trestnou lavici. V závěru zkoušel Červený dvakrát překonat hradeckého brankáře, na bezbrankovém stavu druhé třetiny již ale nic nezměnil.

Během posledního dějství se projevila převaha Budějovických, kteří do konce utkání přidali ještě čtyři branky. Ve 46. minutě využil Zdeněk Sekera svou druhou brankou v utkání dvojnásobnou přesilovku svého mužstva - 4:0. Hosté zahrozili jen ojediněle. Všechny jejich střelecké pokusy ale pochytal bezchybný Jakub Kovář. Naopak na druhé straně se budějovickým mladíkům střelecky dařilo. Z prostoru mezi kruhy se nemýlil Vladimír Stejskal - 5:0. Dále po přihráce Bízy nebyl pro Tomáše Roda těžký úkol trefit odkrytou klec - 6:0. Poslední změna skóre nastala potřetí v početní výhodě. Po spolupráci Matušíka se Zíbem dokončil hattrick zakončující Zdeněk Sekera, a upravil tak výsledek utkání na konečných - 7:0.

Milan Černý, trenér HC České Budějovice: První zápas, vždycky nějaká nervozita tam může být. Takže obavy jsme určité měli. Je dobře, že jsme dali tři góly v první třetině, pak se hraje lépe. Na druhé staně víme, že soupeř nebyl kdovíjaký, byl to vlastně loňský sestupující. Ale ani letos se nám proti nim nehrálo dobře. Výsledku si vážíme, ale nepřeceňujeme jej. Gólman s nulou, musel potvrdit svoje kvality, ale jak říká doktor Kuric, první vlaštovka jaro nědělá.

Jiří Seidl, trenér HC Lev Hradec Králové: Bylo jasně vidět, že prostě hrálo zkušené mužstvo proti nováčkovi. První zápas, naši hráči byli z toho absolutně vykulení a začali dělat strašně moc osobních chyb. Jednoznačná výhra domácích.