29.11.2002, Aleš Rod

Jihočeši si z Litvínova vezou cenný bod!!!

Šestadvacátým kolem pokračovala hokejová extraliga. České Budějovice se podruhé v tomto týdnu představili na ledě soupeře, dnes konkrétně v Litvínbově. A na severu Čech si nevedli vůbec špatně, vyválčili bod za remízu 1:1 (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)...
Do zápasu vstoupili lépe Jihočeši. Litvínovu se nepodařilo odehnat strašáka v podobě inkasování v úvodní minutě utkání. Při útočné akci druhé formace tečoval střelu Barinky Zdeněk Ondřej a navázal na svou výtečnou formu před několikazápasovou absencí – 0:1. Díky rychlému gólu hra dostala okamžitě náboj. Brankáři obou mužstev se několikrát vyznamenali, Podolka měl mnoho práce s nebezpečnými brejky našich forvardů. Ve dvanácté a šestnácté minutě měli domácí borci možnost srovnat při výhodě muže v poli, ale výtečný Hudáček vychytal Kotrlu, kapitána Klímu i jasnou šanci protřelého mazáka Proroka. Druhá přesilovka domácích byla zkrácena vyloučením Ťupy, českobudějovičtí hokejisté však vážněji branku „černožlutých“ neohrozili.

Druhá třetina začala očekávaným náporem Litvínova, který po minutě a půl málem přinesl své ovoce. Jenže to by si Skořepa musel v zakončení vést přesněji. Potom se roztrhl pytel s vyloučeními. Během dvou minut si dveře trestné lavice podali domácí Trávníček s Ťupou, oba za napadení. Krátkou přesilovku pět na tři hosté nevyužili, tu pět na čtyři ukončil faulem nově zvolený kapitán Rob. V polovině základní hrací doby začali na ledě jednoznačně kralovat Severočeši. Jejich drtivý tlak však troskotal na famózním Vladimíru Hudáčkovi. Ten během několika minut nadvakrát vychytal Skořepu, poradil si s nájezdem Klímy, zneškodnil dorážku Kloboučka, nepřekonala ho ani dělovka Hranáče od modré čáry. Nápor domácích České Budějovice občas proložily šancí ke zvýšení náskoku z brejku, ale jistý Podolka si vždy poradil, jako například ve 30. minutě s dobrou příležitostí Ondřeje. V 36. minutě zápasu se na trestnou lavici posadil Klíma, za pět vteřin se však „takticky“ nechal vyloučit hostující Šimánek a síly na ledě se srovnaly. Jenže ne na dlouho. O dvě minutě totiž „krvavě“ fauloval Hranáč a verdikt rozhodčího Rejthara 2+2 minuty jasně nahrává našim hráčům. Prostřední dvacetiminutovka ovšem skončila bez většího ohrožení jedné či druhé branky.

Třetí část hry zahájili Budějovičtí pokračující přesilovkou, která byla stejně neplodná jako ty předchozí. Ve 44. minutě nejdříve ohrozil Hudáčka Alinč, pak na druhé straně předvedl Bartoš, že si s pukem rozumí, ale po kličce obránci a brankáři již nestihl zakončit přesně. Ve čtyřicáté páté minutě se hosté po závaru podruhé zaradovali zw vsítěné branky, jenže hlavní arbitr před tím, než kotouč přešel brankovou čáru, přerušil hru. Za dvacet vteřin se na Podolku sám řítil Bartoš, ale brankový reparát nesložil. Zanedlouho Hudáček dalším ze svým „čárů“ vychytal nešťastného Skořepu, neskóroval ani Klíma. Jenže v dvaapadesáté minutě se již výsledek měnil, asistenci Trávníčka přetavil ve vyrovnávací gól Říha. Za svou show při oslavě úspěchu však kromě uznání domácích fanoušků vyfasoval i 10 min. osobní trest! Litvínov po úspěchu vycítil příležitost, nadešel tak znovu čas brankáře Hudáčka. V 55. minutě se znovu vyznamenal i Podolka, zneškodnil nájezd Šimánka. Minutu před koncem si strážce litvínovské klece poradil s dalekonosnou střelou Babky. Utkání dokráčelo až do remízového konce, oba týmy si opět vyzkoušely hru ve čtyřech v prodloužení.
V prodloužení již se nic závažného neudálo, mužstva si do kabin odnesli po jednom extraligovém bodíku.
Ohlasy podle hokej.cz:
J. Hübl (Litvínov): "Není to poprvé, co jsme na začátku utkání dostali laciný gól. Nevím, co s tím máme udělat. Před druhou třetinou jsme sice v kabině trochu zvýšili hlas, bohužel nám ale stále chybí koncovka."
J. Liška (HC ČB): "První třetina se nám povedla díky tomu, že jsme dali rychlý gól. Mohli jsme dát i branky další, ale nedařilo se nám. Od druhé třetiny se domácí zlepšili, a když ve třetí třetině vyrovnali, bylo utkání otevřené. V prodloužení se nerozhodlo, a jsme tak rádi za bod, o kterém rozhodla naše jediná chyba."