06.12.2013, Matěj Mayer

JUN: TRI - CEM 4:0 - Junioři nestačili na Třinec

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Juniorský tým měl před zápasem s Třince na kontě sérii tří vítězných utkání, která byla nejdelší v této sezoně. Další úspěch už si ale svěřenci Jaroslava Formánka nepřipsali, protože nestačili na třinecké Oceláře. Ti v zápase dominovali, o čemž nejlépe svědčí poměr střel 62:36. Zapotil se především brankář Gába, který sice čtyřikrát inkasoval, ale připsal si 58 úspěšných zákroků.

Do první třetiny vstoupili domácí mnohem aktivněji než hosté. Hned v prvních minutách se snažil skórovat Jaroš, jehož pokus skončil na zadním mantinelu, poté ho následoval Ižacký, jeho puk ale gólman zpracoval. Oceláři se jen tak nevzdávali a vyvíjeli na branku Českých Budějovic tlak, který se jim až ve dvanácté minutě, přesilové hry, podařilo proměnit v gól a to zásluhou přihrávky Matuše přesně na hůl Jana Zahradníčka čekajícího před bránou. Hned minutu poté bylo nařízeno trestné střílení za hákování Jakuba Ižackého Jakubem Kadlecem, tomu se ale nepodařilo překonat Gábovy betony. Ke konci první třetiny se už žádné větší šance nevytvářely, domácí si drželi svůj náskok.

Druhá třetina byla na šance a góly bohatá. Budějovice mohly vyrovnat hned v první minutě třetiny, kdy si zahrály přesilovou hru, šance ale nevyužily. Proto se slova ujali Třinečtí, gól přišel ve 25. minutě z hole Adama Kofroně. Hostům se poté naskytly ještě dvě velké šance, kdy si zahráli přesilové hry. Krásný zákrok Motoru jsme mohli pozorovat až u Emila Švece, který jel sám na bránu, jeho střelu ale Svoboda vyrazil. V druhé polovině třetiny se domácí opět derou do vedení a prosazují se ve druhé přesilové hře, kde střílí další gól. Růžička přihrál puk Tadeášovi Jarošovi a ten poslal puk za záda brankáře. Ten jim ale nestačil a hned pět minut poté Ondřej Kovařčík vyslal přesnou přihrávkou do samostatného úniku Tomáše Franka a ten zavěsil přesně pod horní víko - 4:0.

Třetí třetinu už si domácí pouze drželi svůj náskok, dalšího gólu jsme se už nedočkali ani na jedné straně. Za zmínění ale určitě stojí nešťastné tvrdé sražení hostujícího Petra Škopka, za které byl Foltýn vyloučen na 5 minut a do konce utkání za zásah do oblasti hlavy a krku. Hosté si zahráli ještě i další přesilovou hru, domácí jim ale nedávali žádné větší šance na skórování. Zbytek zápasu si již Oceláři pohlídali a velké drama se nekonalo.