22.10.2011, Matěj Mayer

JUN: SPA - CEB 2:1sn - Jihočeši si odváží z Prahy bod

Č e s k é   B u d ě j o v i c e - Utkání juniorské extraligy musely podruhé rozhodovat až samostatné nájezdy. Po čtvrteční prohře s Jihlavou si Jihočeši nevylepšili reputaci ani dnes. Utkání sice odstartovali rychlou brankou Jakuba Marka, vzápětí ovšem inkasovali. Stav 1:1 vydržel celých 65 minut a o bonusovém bodu pro Spartu rozhodl v samostatných nájezdech Dominik Simon. Českobudějovičtí si z Prahy odváží jeden bod.

Zápas mezi Spartou a Mountfieldem začal rychlou brankou hostujícího kapitána Jakuba Marka. Branka padla po nesrovnalostech v domácí obraně a po přihrávce Švihálka měl útočník Budějovic dostatek času pro přesnou střelu, která si našla správnou cestu. Budějovice se dostaly do herní pohody a začaly být pro domácí velmi nepříjemným soupeřem. Místo toho, aby svou převahu dokázali využít, šli hosté do oslabení. A sparťané přesilovkou nepohrdli, odražený puk dorazil za záda Kantora domácí útočník Frank Kučera. Sparta měla v první třetině několik dalších vyložených šancí, které ale nedokázala proměnit. Budějovice byly pro domácí ale velmi zdatným soupeřem, který mohl taktéž několikrát vstřelit svou druhou branku, to se ale do konce třetiny nestalo.

Na začátku druhé periody Sparta dohrávala přesilovku, kterou ale v gól přetavit nedokázala. Byla ale aktivnější a vytvořila si tlak, ze kterého vyplynula další možnost přesilové hry. V početní výhodě se domácí příliš neprosadili, předvedli ale jednu velmi pohlednou akci. Ťukec z několika rychlých přihrávek skončil velkou šancí domácího forwarda po levici Kantora, který ale skvělým zákrokem, pomocí svého betonu, šanci zdárně zlikvidoval. Chvíli poté mohli odskočit pro změnu hosté, únik sám na brankáře ale nedokázal proměnit Rousek, jenž poslal puk nad branku. Šance se přelévaly, domácí zahodili únik dvou na jednoho, chvíli poté kapitán Budějovic Marek v jasné šanci branku vůbec netrefil. Druhá třetina nabídla velmi ofenzivní pojetí hry, vstřelenou branku však nikoli.

K vidění bylo velmi vyrovnané utkání s řadou šancí na obou stranách. Jelikož se ale oba celky trápily v zakončení svých akcí, bylo jasné, že případná branka by byla pro výsledek utkání velmi důležitá. Oba týmy se soustředily na bezchybnou defenzivu. První šanci ve třetí části měli domácí, to když Antončík neproměnil svůj únik sám na gólmana, následoval velký závar před Kantorem, ale ani ten, ač vypadal velmi nadějně, brankou neskončil. Následovala pasáž hry, jenž nabídla vyrovnanou hru a šance na obou stranách. V závěru třetího dějství se přidalo na rychlosti, oba týmy chtěly strhnout zápas na svou stranu. Utkání bohaté na šance, nikoli na góly, směřovalo do prodloužení.

V nastaveném čase měly oba celky po jedné brankové příležitosti. Nejprve domácí Doležal ve velké příležitosti střílel nad, poté se za hosty neprosadil kapitán Marek. Jediným úspěšným exekutorem v samostatných nájezdech byl domácí Dominik Simon, jenž utkání rozhodl povedeným forhandovým blafákem.

Pavel Arnošt (Sparta): Myslím si, že dnešní utkání bylo co se týče nasazení jedno z nejlepších, co jsme hráli. Bylo to velmi kvalitní utkání. Bohužel jsme nevyužili řadu šancí a nedokázali jsme soupeři odskočit a dát vítězný gól. Jsme rádi, že se Pavel Bílek dočkal v brance vítězství. Tým makal od první do poslední minuty.

Ladislav Kolda (Budějovice): Samozřejmě jsme rádi za získaný bod, dnes to bylo vyrovnané utkání. Chvílemi měli domácí navrch, měli více šancí strhnout zápas na svou stranu, ale náš brankář si dokázal dobře poradit. S bodem jsme spokojeni. Hráčům jsem připomenul poslední nepovedené utkání, z tohoto zápasu jsme se snažili poučit. Z naší strany to bylo ubojované utkání.