12.10.2013, Miroslav Mayer

JUN: PLZ - CEM 5:4 - Juniorka venku opět nebodovala

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Juniorce se opět nepovedlo přivést z ledu soupeře první body. Tentokrát prohrála na plzeňském ledě těsně 5:4. Sice se Jihočeši ujali vedení, ale pak už po zbytek zápasu jen dotahovali náskok soupeře. Na body z venku si tak Budějovičtí musejí ještě počkat. Ve svém první zápase za juniorku poprvé skóroval Pavel Samohejl.

Domácím se podařil vstup do utkání a byli v prvních minutách aktivnější. Navíc po nepovedené Gábově rozehrávce získali i možnost přesilové hry. Tu ale hosté dokázali ubránit a pak sami udeřili. Nepřesnosti indiánů na útočné modré čáře využil rychlonohý Pavel Samohejl, který pláchl po pravém křídle a svou střelu na vzdálenější tyč umístil dobře. Vyrovnáno mohlo být po brejku dvou na jednoho z repertoáru Tulačky a Kristla, ale poslední obránce stačil závěrečnou přihrávku pokrýt. Přesto indiáni slavili vyrovnání. Po nahrávce gólmana Pacla se do sóloakce pustil šikula Miroslav Indrák, jenž si pohrál jak se svým obráncem, tak s gólmanem Gábou a srovnal krok s Jihočechy. O pouhých osmnáct sekund později byli modrobílí dokonce v náskoku. Michal Moravčík zacílil přesně pod víko a zvrátil běh utkání. Do kabin však oba celky odcházely za spravedlivého nerozhodného stavu. V početní výhodě Václav Pašek dostal pěknou přihrávku od Roba mezi kruhy a pohotově vypálil. Pacl ještě dokázal zareagovat, ale puk jen vyrazil a ten se dostal na pravou tyčku, kde číhal nikým nehlídaný Emil Švec. Českobudějovický útočník neměl problém kotouč zamést do sítě.

Druhou třetinu načali opět lépe domácí. V přesilovce po přestupku Brabce už první kombinace skončila brankou po výstavní trefě Davida Michela. Přestože hosté pohrdli možností znovu srovnat ve vlastní početní výhodě, přece jen se dočkali. V polovině duelu se plzeňským hráčům nepovedl další z útoků, po kterém indiáni neuhlídali modrou čáru a hosté ujeli do smělého protiútoku. Po Škopkově střele se jako poslední puku dotkl Luboš Rob, jenž jej dorazil do zcela odkryté plzeňské klece. Ve 36. minutě se hosté mohli vyhoupnout znovu do vedení. Záhora nahrál v oslabení v brejku dvou na jednoho Pieglovi, proti jehož střele ale Pacl vytasil skvělým zákrokem svůj beton. A když ani Schleiss neuspěl ve svém zkráceném samostatném průniku, po čtyřiceti minutách bylo skóre stále nerozhodné.

A do třetice se nástup do dvacetiminutovky podařil lépe domácím. Kubík vypálil od modré, puk se od gólmana jen odrazil na gól Michela, který z úhlu trefil tyčku! Indiánům se pak podařilo vstřelit další dva slepené góly, které od sebe dělilo jen minutu a sedmnáct vteřin. Ten první přišel v přesilovce po trefě Jiřího Kepky, který ukázal, jak je důležité být v předbrankovém prostoru důrazný. Dvoubrankový náskok darovala indiánům další povedená akce. Holý nahrál na Michela, který ještě posunul na Vojtěcha Tulačku před brankou, jenž střelou pod víko popáté přinutil Gábu, aby vylovil puk zpoza svých zad. Jenže i tentokrát Jihočeši využili momentu euforie proti Plzeňským. Švec přidal svou druhou branku v duelu, když po vzoru Tulačky na druhé straně také trefil pod břevno. A rázem jsme v Plzni měli drama. Svou šanci spálil v 52. minutě Indrák, když z hloubky vlastního pásma vyrazil na druhou stranu, prosmýkl se kolem Škopka a ztroskotal až na Gábovi. V 58. minutě mohli domácí už rozhodnout. Kristl s Michelem pláchli do protiútoku dvou na jednoho, ale českobudějovičtí hráči je dobře dobruslili. Prvně jmenovaný se neunáhlil a poslal dobrou nahrávku do druhé vlny na Přikryla, který vypálil z první. Proti němu byl ale Gába vybruslený a puk zkrotil. A tak hosté odvolali gólmana a vrhli své síly jen do útoku. Vylámali si ale zuby na v kritických momentech vynikajícím Paclovi, a tak odjeli nakonec z Plzně s prázdnýma rukama.

Václav Ruprecht (Plzeň): Na rozdíl od včerejšího zápasu jsme nehráli tak dobře, proto jsme rádi, že se nám podařilo dnes zvítězit a připsat si další tři body. Po víkendu jsme tedy získali celkem šest bodů, což je skvělé, protože to nebylo nic jednoduchého.