17.01.2015, Miroslav Mayer

JUN: OLO - CEB 4:2 - Tento víkend juniorka nebodovala

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Tento víkend juniorka nedokázala zopakovat výsledky ze začátku roku a prohrála již třetí zápas v řadě. V Olomouci se domácí ujali vedení 3:0 a teprve pak Jihočeši snížili, ale Hanáci si čtvrtým gólem pojistili vítězství. Boje o záchranu budou ještě složité a dlouhé.

Vyrovnaný zápas přinesl souboj Kohoutů s Motorem. Úvodní okamžiky mače tomu však příliš nenasvědčovaly. Už po devíti vteřinách totiž rozhodčí odpískali gól z hole Milana Ostřanského. Domácí byli nadále o něco aktivnější a hrozili i díky delším pobytům v útočném pásmu. Motor naopak chodil na zteče do přečíslení a díky rychlým protiútokům. Sázel také na nebezpečné teče. Žádná se však neujala a v patnácté minutě naopak Jihočeši inkasovali po té, co si za svůj obranný val nechali proniknout domácího kapitána Milana Ostřanského.

Osm minut po té ve třetí třetině drželi hosté stav 0:2. Sami mohli vstřelit branku, z řady šancí se jim to však nepodařilo. Ve 28. minutě nízkou produktivitu Motoru potrestal Jergl, který si efektně i efektivně převzal u tyče puk a nedal Kváčovi šanci. Následně se hrál hokej nahoru dolů a tentokrát to byla Olomouc, kdo musel platit za nevyužití šancí. Nedáš, dostaneš se potvrdilo a z jednoho protiútoku vytěžil v přečíslení maximum David Ruda. Stále více se s přibývajícími minutami měnila také taktika Motoru. Ti přešli od protiútoků do souvislého tlaku.

Rostoucí nápor ve třetí třetině postupně narůstal, stejně jako počet šancí. Jihočeši však nebyli schopni proměnit i ty vyložené. Na poslední chvíli je vždy zradila buď muška nebo hokejka bránícího hráče zaskakujícího za Urbische. Naprostou většinu času však chytal mág v olomoucké brance spolehlivě a působil dojmem nepřekonatelnosti. Na druhé straně však také Kváča ukázal, že umí vytasit perfektní zákrok a zvláště jeho lapačka často čarovala. Na Aleše Jergla však ve čtyřiapadesáté minutě už um jihočeského brankáře nestačil. Konečnou podobu skóre pak dodal dvacet vteřin před koncem zápasu Václav Pašek, kterému se podařilo to, v čem jeho tým v úvodní třetině selhával: proměnil přečíslení.