18.12.2009, Ondřej Kubát

JUN: OLO-CEB: 1:3 Jihočeši vezou tři body z Olomouce

O l o m o u c - Junioři HC České Budějovice zvládli utkání 30. kola Noen extraligy na výbornou. V Olomouci zvítězili 3:1. Na Hané žádná velká přestřelka k vidění nebyla. Po bezbrankové první třetině se v úvodu prostředního dějství prosadil Adam Přibyl. Vedení potom navýšil ještě Sumerauer. Na začátku posledního dějství přidal třetí branku Polodna a o vítězi zápasu nebylo pochyb. Olomouci se už podařilo v samotném závěru jen snížit.

Utkání začalo vlažně. A to jak ze strany domácí Olomouce, tak i ze strany Českých Budějovic. Obě mužstva měla k dispozici jednu přesilovku, ale branka v první dvacetiminutovce nepadla.

Daleko lepší hokej předvedly týmy ve druhém dějství. Už po třech minutách a jedenácti vteřinách si před gólmana Motáně najel Adam Přibyl a poslal Jihočechy do vedení. Asistoval mu Zvoník – 0:1. Rozhodčí a trestoměřiči potom měli plné ruce práce. Hlavní arbitr posílal za katr jednoho hráče za druhým. Olomouc dokonce dostala výhodu dlouhé, minutu a pětačtyřicet vteřin trvající, přesilovky pět na tři. Ale nevyužila ji.

A tak přišel zákonitě trest. V pětatřicáté minutě našel Seidl před bránou najíždějícího Lukáše Sumerauera, který u zadní tyče zasunul puk za bezmocného domácího gólmana Motáně – 0:2.

Definitivní rozhodnutí přišlo sedmadvacet vteřin po začátku třetí třetiny. Domácí obránce Ustrnul si nerozuměl se svými spoluhráči při zakládání útoku v přesilové hře, nechtěně přenechal za vlastní brankou puk hostujícímu Ježkovi, který nahrál mezi kruhy Stanislavu Polodnovi. Ten se nerozpakoval a dal na 0:3. "Byla to dost klíčová chyba, i když taková se samozřejmě občas stane i v seniorském hokeji," vrátil se k inkasované brance trenér domácích Luděk Konopčík.

Hosté už výsledek kontrolovali, přesto se Hanáci dočkali alespoň jednoho čestného úspěchu. V šestapadesáté minutě chybovala budějovická obrana a domácí Roman Rác snížil táhnou střelou zblízka nad Hnízdilovo rameno - 1:3. Hosté si potom vzali oddechový čas, aby se uklidnili. To se jim povedlo a posledních pět minut už v klidu dohráli. Jihočeši si tak z Olomouce odvezli všechny body za vítězství v poměru 3:1.

Luděk Konopčík (HC Olomouc): Byli jsme málo agresivní. Soupeř v první třetině lépe bruslil, byl agresivnější než my. Ta přesilovka pět na tři, kterou jsme neproměnili, mohla být klíčovým momentem zápasu. Naši hráči se s tím nepopasovali tak, jak měli. Neodehráli jsme ji dobře.

Jan Trummer (HC České Budějovice): Myslím si, že to utkání bylo oboustranně vyrovnané. My jsme byli šťastnější v tom, že jsem dali první branku. Od toho se to odvíjelo. Ve druhé třetině jsme byli lepší. Ve třetí jsme si to víceméně pohlídali. Pomohla nám i ta chyba domácích, když jsme dali v oslabení třetí branku. V závěru si domácí snažili vytvořit nějaký tlak, ale nám se podařilo přečkat oslabení a gól domácích přišel pozdě.