27.09.2014, Miroslav Mayer

JUN: MLB - CEB 3:1 - Junioři ztratili zápas ve třetí třetině

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Ani z druhého víkendového zápasu si HC Motor nepřiveze ani bodík. V Mladé Boleslavi totiž drželi Jihočeši nerozhodný stav až do začátku třetí části, kdy dvakrát inkasovali a další branky už nepřidali. Prohráli tak už třetí zápas v řadě a v tabulce jsou stále u dna.
O něco lépe vstoupili do utkání lépe Bruslaři. Borovec ani Volf se ale netrefili. Asi největší příležitost, kterou hosté domácím nabídli, nastala v šesté a sedmé minutě, když měli Boleslavští dvojnásobnou přesilovou hru. Ta se ale domácím příliš nepovedla a před Růžičkovu bránu se naopak několikrát dostali Budějovičtí. Několik dobrých šancí měl v první periodě Emil Švec, ten ale buď neměl štěstí a nebo ho Jan Růžička vychytal.

Přesilovky se však příliš nedařily ani jednomu z týmů, a tak ani po vyloučení Lukáše Motlocha Jihočeši výrazně Růžičku neohrozili. Dobrou šanci si připsal ve 14. minutě Jakub Kotala, když střílel z otočky. K jeho smůle ale minul. Před bránou se ocitl později i Milan Průšek, jenže první branku utkání si také nepřipsal. V závěru první třetiny měli k dispozici přesilovou hru znovu hosté, jenže opět výraznější příležitosti ke skórování nenabídla, a tak ve ŠKOENERGO Aréně svítilo na světelné tabuli smírné skóre.

Hned v úvodu druhé periody padl první gól sobotního utkání. Do vedení šli Bruslaři. Jakub Kotala nic nevymýšlel a když se dostal před Marka Mazucha, tak poslal kotouč za jeho záda. Hostující gólman nekladl velký odpor. Poté, co šli Boleslavští do vedení, byli i nadále aktivnějším týmem a ostřelovali brankáře hostí. Dobrou příležitost měl David Bernad, i přes velké množství pokusů ale jeho šance gólem neskončily.

Zhruba v polovině zápasu se chopili iniciativy hosté. Rozjetý Jakub Šafář byl už vyjetý ve velkém úhlu, ale i přesto jeho střela zapadla za záda Jana Růžičky. Sám střelec vyrovnávacího gólu byl následně vyloučen a Bruslaři měli možnost přesilové hry. V té vyvinuli domácí velký tlak. Dvě velké šance měl kapitán Bernad, ale pokaždé trefil jen Marka Mazucha. Ke konci třetiny byli Bruslaři pod tlakem, když se Budějovičtí drželi před brankou domácích, Boleslavští ale druhý gól neinkasovali.

Do závěrečné třetiny vstoupili Bruslaři výborně. Po 55 sekundách se dostali do vedení zásluhou Lukáše Motlocha, který využil veliký závar před Mazuchem a doklepl puk za jeho záda. Neuběhly ani dvě minuty a domácím se naskytla další velká příležitost! Jakub Kotala měl velkou příležitost na zvýšení, jenže byl faulován. Sudí Hribik tak nařídil trestné střílení, které Jakub Kotala bez obtíží proměnil, když zakončil na opačnou stranu, než hostující brankář očekával.

Poté už hosté mnoho odporu nekladli a bylo vidět, že je dva rychlé góly zasáhly. Dobrou šanci měl Jiří Kurka, na nějž zívala částečně prázdná branka, jenže jeho střela o kousek minula bránu. Ke konci už se Bruslaři soustředili spíše na obranu a hosté tak neměli příliš příležitostí ke skórování. Ani závěrečná power-play jim nepomohla, odjíždějí tedy z Mladé Boleslavi s prázdnou.

Jan Křivohlávek (BK Mladá Boleslav): Z naší strany to nebylo úplně ideální utkání. Dvě třetiny jsme se trápili. Ve druhé třetině jsme šli do vedení, ale poté jsme inkasovali. Na vstupu do třetí třetiny jsme si tak dali záležet. Naštěstí se nám podařilo skórovat hned na začátku třetiny a poté využít i trestné střílení. Pak už jsme se spíše soustředili na to, abychom udrželi výsledek, neudělali chybu. To se podařilo a my jsme splnili hlavní cíl utkání, což byly tři body.

Filip Turek (HC Motor České Budějovice): Prohráli jsme další utkání v řadě. Bohužel jsme nedůrazní v koncovce. Dáváme málo gólů a zbytečnými chybami jsme darovali soupeři vedení 2:1, vzápětí i 3:1. Nejsme schopní otáčet zápasy a bohužel nedáváme góly. Navíc nás sráží individuální chyby stále stejných hráčů.