06.10.2017, Denisa Józsová

JUN: MBL - CEB 4:3 - Vyrovnané utkání pro sebe urvala Mladá Boleslav

K osmému utkání zajížděli junioři na led Mladé Boleslavi. V utkání Jihočeši prohrávali již 0:3, ale nevzdali se a náskok soupeře stáhli na jednobrankový. Divoké utkání nakonec vyhráli Středočeši o jeden gól, přestože České Budějovice měly na závěr utkání velký tlak.

Na začátku bylo znát, že obě mužstva budou hrát na malém prostoru úzkého kluziště více do těla, a že hráči nebudou mít mnoho prostoru na technickou hru. Také proto bylo ze začátku gólových příležitostí poskrovnu. Ve vlastním oslabení však zahrozil Jakub Káník, jenž se dostalo až k nebezpečnému zakončení po prudkém vpádu. Fyzický hokej převládal po celé první dějství s tím, že žádná další akce nikterak nevyčnívala, ale těsně před odchodem z ledu přišel nečekaný úder. Dvanáct sekund před koncem třetiny totiž zůstal na pravém kruhu zapomenutý Oscar Flynn, jenž dostal puk a v klidu dojel před brankáře, přehazoval si puk ze strany na stranu a počkal si na skulinku, kterou propálil.

Druhá dvacetiminutovka přinesla pořádnou divočinu jak na ledě, tak i na lavici trestoměřičů, kam usedal jeden hráč za druhým, zejména ti s velkým M na dresech. První trest ale dostali Bruslaři a ve vlastním oslabení ve 23. minutě nečekaně udeřili podruhé v brejku dvou hráčů. Krejčík ještě nebyl úspěšný, ale pak dostalo skvělou přihrávku volný Matěj Krejčík, jenž neváhal a prostřelil brankáře. O tři minuty navýšili Bruslaři skóre už na 3:0 zásluhou Martina Nepokoje, k němuž se při přesilovce odrazil předchozí výstřel. Boleslav v této situaci mohla v klidu kontrolovat situaci, ale proti byl Stanislav Dosek, jenž svůj předešlý pobyt na trestné odčinil samostatnou akcí a průstřelem gólmana. To vlilo Jihočechům krev do žil a vynutili si trestné střílení, které však Tejko neproměnil. I tak ale nemuseli smutnit, protože minutu před koncem třetiny Bruslařům vrátil gól do šatny při dvojnásobné přesilovce Jakub Káník.

Poslední třetina přinesla tentýž obraz hry jako ta předešlá, přičemž začala mladoboleslavským gólem. O něj se postaral Matěj Tóth, kterého nikdo nehlídal a přiletěl k němu odražený kotouč. O dvě minuty později následovala situace, kdy se Budějovicím povedlo dotlačit puk do sítě ale sudím nebyl gól uznán. Poté hra připomínala předešlou třetinu s množstvím vyloučených, kdy domácí zvládali držet dvojbrankové vedení. Jenže v 55. minutě už narůstajícímu tlaku Jihočechů neodolali a inkasovali zásluhou Radka Rolínka. Nastalo tedy drama, které mohl ihned svým samostatným nájezdem, který připravili Bruslaři, povyjetý Oscar Flynn, ale brankář Němec situaci ustál, byť se štěstím. Boleslav tedy vsadila na aktivní hru směrem dopředu. Zároveň ale na ledě houstla atmosféra a tekly nervy, z čehož byly v poslední minutě vyloučení domácích a hra Budějovic bez brankáře. Změnu skóre však situace šesti na čtyři nepřinesla a Boleslav tedy vyhrála.

Jan Křivohlávek (BK Mladá Boleslav): Utkání bylo bojovné a v první třetině se nám podařilo vstřelit gól. Ve druhé třetině jsme odskočili na tři góly a vývoj ovlivnily přesilovky, během nichž jsme mohli utkání rozhodnout. Bohužel, ve vlastních přesilovkách jsme se dostávali do problémů a soupeře jsme nechávali zvednout se. Potom to byl až do konce utkání boj a my jsme to ubojovali.

Mgr. Ladislav Kolda (ČEZ Motor České Budějovice): Byl to z naší strany divný zápas s nervozitou. Měli jsme hodně vyloučených hráčů a to ovlivnilo hodně náš výkon. Nedokázali jsme se prosadit střelecky a za stavu 3:2, kdy jsme sahali po možnosti, kdy bychom mohli vyrovnat, jsme tam nechali po naší nedůraznosti Mladou Boleslav odskočit na 4:2. V závěru jsme se snažili ještě soupeře zatlačit, ale už se nám to nepovedlo, takže můžeme domácím pogratulovat k výhře.