26.01.2013, Matěj Mayer

JUN: MBL - CEB 0:3 - Ani tři body už Jihočechům na play-off nestačily

Č. B u d ě j o v i c e - Českobudějovičtí junioři mají za sebou poslední zápas první části sezony, která pro ně nakonec nedopadla dobře. Jihočeši předchozí tři utkání prohráli a před zápasem s Mladou Boleslaví tak zbývala na postup pouze teoretická šance. České Budějovice sice v Mladé Boleslavi získaly tři body, naději na play-off však definitivně pohřbily Pardubice, které neponechaly nic náhodě a zvítězily 11:3 na ledě Sparty! V zápase s Boleslaví dal Adam Přibyl dvě branky.

Že jde opravdu o hodně, bylo vidět již krátce před zápasem. Na rozhodující boj totiž přišla boleslavské juniory podpořit početná skupina fanoušků, která jim po celé utkání vytvářela pravé domácí prostředí – v mládežnických soutěžích věc nevídaná. Navíc Budějovice musely těsně před samým začátkem vyškrtnout ze soupisky Miroslava Píchu kvůli problému s registrací. Boleslavští se zpočátku ujmuli puku, ale do vážnější situace se dostal až ve čtvrté minutě Školoud, když zkoušel na Bláhu střelu z úhlu, brankář měl ale dobře umístěné rameno, kterým vyrazil. O pár vteřin později pak Švec trefil pukem přímo do obličeje Podsedníčka, který se pak na ledě delší dobu neobjevil, a kouč Vidner byl tedy nucen přenastavit na čas formace. Zkrátka a dobře, zdraví je přednější. Budějovice pořádně zahrozily až v polovině třetiny, ale Sejpal mohl jen děkovat, že Záhora v tomto případě střílel spíše než do branky po divácích. Jinak se toho v první třetině moc neudálo, ani jedno mužstvo nechtělo očividně riskovat.

Druhá třetina se té první bohužel velmi podobala. Možná byla ještě o něco nudnější. Hrálo se spíše jen ve středním pásmu a v jediné vážnější šanci se objevil jen Bičiště, který proti Bláhovi ale neuspěl. Nudu a snahu obou mužstev neriskovat dokazuje, že přítomných výborných 152 diváků nevidělo ani jedno vyloučení, o případné brance ani nemluvě…

Třetí třetina však divákům dvě předešlé nudné vynahradila. Bohužel ale ze špatné strany. Nejprve si smolař zápasu Podsedníček opět „užil“ zvedání z ledu a pak se měnilo i skóre. V probíhající 48. minutě se před domácím Sejpalem vytvořilo klubko hráčů z obou týmů, ve kterém se nejlépe zorientoval budějovický Přibyl a těžko říci, jestli puku nešťastně do branky nepomohl i Sejpal. To způsobilo, že Boleslav musela začít hrát. Hosté na zvýšenou aktivitu reagovali oddechovým časem. Hra se začala kouskovat, což logicky nahrávalo hostům. V čase 55:24 navíc přišla pro domácí a jejich snahu studená sprcha v podobě druhého gólu. V přečíslení se totiž trefil Švec. Jelikož "Bruslařům" už nic jiného nezbývalo, vrhli všechnu svou snahu do útoku a už tři a půl minuty před koncem odvolali brankáře. Bylo vskutku zajímavé sledovat nemohoucnost budějovických hráčů, kteří nebyli schopni v několika pokusech, které jim "nabídli" boleslavští, trefit prázdnou branku. To se povedlo až v samém závěru Přibylovi, který tak domácím utnul veškerou naději. Suma sumárum, pro domácí je výsledek 0:3 možná až moc drsný, ale to je zkrátka hokej.

Jan Vidner, BK Mladá Boleslav: Do zápasu jsme šli s tím, že to zkusíme vyhrát. Po šňůře úspěchů jsme doufali, že do toho play-off nakonec proklouzneme, ale to se nakonec nepovedlo. Škoda. Myslím, že dnes vyhrál šťastnější, nikoliv lepší. My jsme dvě třetiny se soupeřem hráli vyrovnanou partii, ale po první brance to na kluky asi všechno dolehlo. Škoda. Jinak bych velmi rád poděkoval našemu Fan Clubu za perfektní podporu a úžasnou atmosféru.

Aleš Krátoška, HC České Budějovice: Musím uznat, že tohle utkání vyhrál šťastnější. Domácí s námi sehráli vyrovnaný zápas, ale my jsme dokázali dát nějaké ty góly. Teď už musíme jen čekat jak to všechno dopadne. Každopádně Boleslavi přeji hodně štěstí do dalších zápasů.