10.02.2015, Miroslav Mayer

JUN: LIT - CEB 5:4sn - Jihočeši neudrželi dvoubrankové vedení

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Junioři HC Motor začali boje ve skupině o baráž. V prvním zápase v Litvínově vedli ještě sedm minut před koncem o dvě branky. Chemici vyrovnali při power-play půl minuty před koncem zápasu. Jihočeši neproměnili ani jeden nájezd a tak odjíždějí jen s jedním bodem. Jihlava vyhrála v Olomouci a tak náskok Motoru se ztenčil jen na šest bodů.

V prvních deseti minutách první třetiny se spíše vylučovalo, než hrálo. První přesilovku si zahráli hned z kraje zápasu domácí, jenže si s ní nedokázali nijak výjimečně poradit. Druhá přesilovka nabídla šanci Budějovicím, které si jí mohli za krvavý zákrok Březáka zahrát čtyři minuty. Českobudějovičtí si s ní ale také neporadili, a tak stav zůstal stále nerozhodný.

Druhá přesilovka pro Budějovice přišla ve 13. minutě, a tu už dokázali hosté využít. Luboš Rob poslal po modré čáře puk na čepel Petra Škopka, který měl volný prostor, a tak se rozhodl vypálit. Domácí gólman měl zakrytý výhled, a tak nedokázal zabránit letícímu puku do brány.

Domácí si ale vzápětí připravili rychlou odpověď. Marek Baránek dostal skrz střední pásmo puk na hůl Jaroslava Šimečka, který se s Josefem Jíchou dostal do přečíslení dva na jednoho. Domácí forvard se rozhodl pro sólovou koncovku, což se mu nakonec vyplatilo, jelikož dokázal procpat puk skrz ruku a tělo do brány a srovnat stav utkání.

Domácím se ve 26. minutě naskytla příležitost přesilové hry, kterou také dokázali využít. Josef Stříbrný vyvezl z rohu kluziště kotouč a následně ho poslal před bránu na hůl Petra Ujfalušiho, který byť se štěstím, ale přeci dokázal dostat puk za záda Kváči.

Domácí se podobně, jako v první třetině hosté, neradovali ze svého vedení příliš dlouho. Josef Matoušek nahodil od půlící čáry kotouč na domácí bránu, kde se odehrála úsměvná scénka. Neposedný kotouč už se tvářil, že je ve výstroji domácího gólmana, jenže byl za jeho zády v síti a hosté se tak mohli radovat!

Hosté se ještě v druhé třetině dostali do vedení, a znovu to byla velice šťastná branka. Pašek procpal puk na Davida Bílka, který střelou z první procedil puk do brány. Tato branka byla už druhá pro Budějovice v této třetině, a opět velice šťastná.

Další smolná branka pro domácího Sroku přišla ve 36. minutě. Puk se jako v předchozím případě dostal k levé tyči Srokovy brány, kde stál připravený Jan Bárta a střelou mezi Srokovy betony poslal svůj tým do dvoubrankového vedení.

Agilní Jaroslav Šimeček se po zásluze dočkal gólu v 53. minutě! Domácí útočník si od pravého mantinelu šikovně vybruslil do středu kluziště a ranou skrz obránce zkorigoval stav utkání na 3:4. Branka to pro domácího útočníka byla zasloužená, jelikož se již několikrát před tím dostal do dobré příležitosti, kterou následně nevyužil.

Domácím se ale v závěru podařilo ještě vyrovnat. Obrovský tlak v přesilovce 6 na 4 si vytvořili domácí. Puku se na brankovišti ujal Martin Mical, který zadovkou našel Josefa Stříbrného, který přesnou ranou poslal utkání do prodloužení.

Utkání se podle očekávání, i přes velký počet šancí domácích, v prodloužení nerozhodlo, a tak přišly na řadu nájezdy. V těch se lépe dařilo domácím. Nejprve se dokázal prosadit Jaroslav Šimeček, a poté i Marek Baránek. Vítězný gól byl připsán Šimečkovi, který tak v utkání zkompletoval hattrick.

Jaroslav Hübl (HC Litvínov): Myslím, že jsme začali velmi dobře. Poté jsme dostali hloupého góla za stavu 2:1 pro nás a otěže přebrali hosté. Dále jsme byli ve třetí třetině lepší a zaslouženě vyrovnali. V nájezdech jsme vyhráli, to už byl takový malý bonus.

Martin Štrba (HC Motor České Budějovice): Z mého pohledu je to velké zklamání. Vedli jsme 4:2 a nakonec jsme prohráli, nevím co k tomu více říct.