07.10.2017, Denisa Józsová

JUN: LIB - CEB 8:1 - Motor schytal debakl na ledě Liberce

Desáté kolo DHL extraligy juniorů dnes odehráli českobudějovičtí junioři. Tentokrát zajížděli na led do dalekého Liberce. A Jihočeši nebudou na utkání vzpomínat v dobrém. Bílí tygři jim nadělili vysokou porážku 1:8, díky čemuž jsou České Budějovice až na třináctém místě, které jim postup do nadstavbové fáze nezajišťuje.

Už první minuty předznamenaly vývoj celého utkání. Bílí Tygři se vedení ujali ve třetí minutě, když přetavili signalizovanou výhodu v první branku. Nezbeda našel dobře postaveného Jana Šíra, který propálil Němce - 1:0. Liberec pokračoval v aktivní hře a druhá branka na sebe nenechala dlouho čekat. V oslabení ujel Holenda a předložil puk Kryštofu Bouřilovi, který rozvlnil síť podruhé - 2:0.

Zanedlouho se ovšem střelec druhé branky nechal vyloučit a Motor početní výhodu využil ke snížení skóre. Radek Rolínek zakončil svou individuální akci přesně a upravil na 2:1. I druhá část první periody nabídla spoustu šancí, skórovat mohli Burda a Nezbeda, na druhé straně nebyl daleko vyrovnání Daniščin. Brankáři ale své týmy podrželi a do šatny se tak šlo za stavu 2:1.

V úvodu druhé třetiny se ale skóre rychle měnilo. Střelu Nezbedy vyrazil Němec jen ke Starostovi, který puk přiklepl Janu Šírovi a ten ho dostal do branky - 3:1. I nadále měli domácí více ze hry, opravdová gólová smršť měla ale přijít až v pětatřicáté minutě. V té se Bílí Tygři prosadili hned třikrát! Jmenovitě Martin Starosta, který se napřáhl od modré čáry - 4:1, Lukáš Beran, který pohotově dorazil pokus Holendy - 5:1 a divokou minutu uzavřel krásným sólem mezi hosty Jan Šír a zkompletoval tak hattrick - 6:1!

To bylo na hostujícího brankáře Němce dost, takže ho v brance vystřídal jeho náhradník Březina. Ani on ale nedokázal zabránit sedmé brance v českobudějovické síti. Michal Juščák propálil od modré vše, co mu stálo v cestě a puk se zastavil až v síti. Druhou dvacetiminutovku tak ovládli domácí poměrem 5:0.

Přestože skóre nevypadlo pro hosty vůbec nadějně, nevzdali se a vyráželi do nebezpečných protiútoků. V jednom z nich mohl snížit Prášek, ale puk mu v klíčový moment sjel z hole. Na druhé straně neuspěl v úniku Průžek ani z mezikruží střílející Burda. Gólový účet zápasu uzavřel v padesáté třetí minutě Martin Starosta tvrdou střelou příklepem.

Valdemar Jiruš (Liberec): "Po minulém nepovedeném utkání jsme si s týmem promluvili, ukázali si chyby na videu a pokusili se kluky k dnešnímu utkání nahecovat, což se podařilo. Jsem rád, že jsme to zvládli a bodovali. Věřím, že si kluci zapamatují, jak sladce vítězství chutná, protože body potřebujeme jako sůl. Gratuluji týmu k výkonu. "