ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
2.12.2017, Denisa Józsová

JUN: KVA - CEB 1:2 - Obrat přinesl další tři body do tabulky

DHL Extraliga juniorů pokračuje neúprosným tempem. Jihočeši odehráli dvacátý první zápas a k duelu vyjeli do západočeských Karlových Varů posilnění včerejší výhrou nad Kladnem. Vary sice šly do vedení jako první, ale Budějovice otočily stav a vítěznou branku zapsal Martin Beránek.

Do první třetiny lépe vstoupili hosté z Českých Budějovic. Byli více na puku, byli aktivnější, zkrátka jim lépe sedla. Moc větších příležitostí ale vidět nebylo, hrál se takový opatrnější hokej. Byla vidět řada ofsajdů a zakázaných uvolnění. Na atraktivitě hokeje nepřidaly ani dvě přesilové hry. Parádním výkonem se blýskl v první třetině domácí brankář Filip Grančarov. Závěr třetiny odehráli lépe Budějovičtí.

Druhá třetina byla vyrovnanější. Hrálo se o hodně agresivněji a bylo vidět plno příležitostí. V první polovině třetiny byli na puku více domácí. Ve 30. minutě ujel obráncům nehlídaný Otakar Šik, který vsítil první gól zápasu. Energetikům stačilo udržet vedení na své straně. To se jim ale nepovedlo. Hned po pěti minutách svou šanci proměnil po Kronusově přihrávce Lukáš Prášek. Energetikům se naskytly celkem tři přesilovky, ale ani jednu se jim nepodařilo využít. Na konci třetiny měli kotouč v moci více domácí.

Třetí a závěrečné dějství se nehrálo tak agresivně, jako to předchozí. Oba celky se sice snažily strhnout vedení na svou stranu, ale už se hrálo opatrněji. Ve 42. minutě už byli domácí pár centimetrů od vítězství, puk ale stačil zalehnout brankář Svoboda. A ukázalo se, že v hokeji platí pravidlo „Nedáš, dostaneš“. Po minutě totiž strhl vedení na stranu svého týmu Martin Beránek. Domácí pak byli ve třetí třetině na ledě lepším celkem. Jenže to nebylo k ničemu. V 52. minutě se pak navíc po Tlačilově střele ozvala tyč. Domácím pak ani hra bez brankáře nepřinesla kýžený gól.

Ohlasy po zápasu

Pavel Arnošt (HC Energie Karlovy Vary): Prostě jsme měli to utkání zvládnout, což se bohužel nestalo. A i když jsme měli malinko více ze hry a větší střeleckou převahu, tak jsme mohli utkání rozhodnout. Jenže to se nestalo, protože jsme neproměňovali šance a inkasovali jsme dvě docela laciné branky.

Martin Štrba (HC Motor České Budějovice): Samozřejmě jsme rádi za tři body. Byl to velice vyrovnaný hokej díky bojovnosti a systému. Myslím, že jsme vyhráli zaslouženě, že jsme měli více šancí. Jsem moc rád, že jsme vyhráli v základní hrací době. Klukům patří mé veliké „díky“.

Sociální sítě

Vylezlo teplé jarní sluníčko ?? - a přesto začíná nová sezona zimního sportu, jakým je hokej ??Letos se spoustou...

Před 20 lety zemřel legendární útočník Jiří Macelis. Za ČB 9 sezon, cca. 50 zápasů, 42 gólů! S @narodnitym mistr světa 1949, rok...

Trenér Václav Prospal si bere do letní přípravy několik hokejistů na zkoušku. Mimo jiné navrátilce Vláďu Škodu....

Václav Prospal si vybral první spolupracovníky. A v pondělí už se hráči začnou připravovat na novou sezonu!...