19.02.2016, Karel Svoboda, Kryštof Severa (KOM-reportáž)

JUN: KOM–CEB 2:3 – Junioři vezou tři body z Brna

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Junioři dokázali rozhodnout vyrovnaný zápas gólem pět minut před koncem, kdy se prosadil Luboš Rob. Na tuto branku již Brňané nenašli odpověď a tak všechny body zaslouženě putují na jih Čech.

Do utkání vstoupil hostující celek aktivně, k čemuž mu napomohla i přesilová hra při vyloučení Kupčíka. Tlak na branku Gerži se nepovedlo využít a do šancí se drala Kometa, konkrétně Hroudný, ale tomu před Kváčou kotouč sjel z hole a nedokázal překonat hostujícího brankáře. Další nebezpečnou situaci mohli diváci v DRFG Aréně sledovat v páté minutě, kdy se mezi kruhy zjevil Panáček, ale nedokázal poslat puk za záda Gerži. To, co se nepovedlo Panáčkovi, se povedlo Janu Pixovi, který dorazil do brány vyraženou střelu Slobody. Výbornou šanci na vyrovnání dostali hráči Komety v osmé minutě, kdy hostující střídačka pykala za příliš mnoho hráčů na ledě. Domácí svou šanci využili. Dvořák našel přihrávkou skrz brankoviště Michala Kupčíka, který nadvakrát překonal Kváču. Do vedení se mohla Kometa dostat po přečíslení Dvořáka s Hroudným, ale puk dostali za brankáře Kváču až po odpískání. Velký tlak si vytvořila hostující družina v třinácté minutě, ale Gerža jejich tlaku odolal. Šanci na strhnutí vedení na svou stranu dostala Kometa v závěru třetiny, nejprve se nechal vyloučit hostující Michal, jehož vyloučení nedokázala Kometa využít. A ani střela Kratochvíla v posledních vteřinách nezměnila stav utkání a do kabin se šlo za stavu 1:1.

Druhá perioda začala střelou Dvořáka a poté šancí Luntera, který z bezprostřední blízkosti trefil pouze hostujícího Kváču. Hosté měli veliký problém s vyvezením kotouče z obranného pásma a první střelu si tak připsali až v čtyřiadvacáté minutě, když Klinecký vypálil na Geržu, který však pohotově zakročil. Obrovská šance se Kometě naskytla v šestadvacáté minutě, kdy střela Dvořáka prošla mezi betony Kváči, ale jeden z obránců ji při cestě do brány odpálil. Tlak Komety vygradoval v devětadvacáté minutě, kdy Horký našel před brankou Roberta Havláta, který si kotouč popotáhl a zasunul za bezmocného Kváču. Šanci na vytvoření tlaku získaly Budějovice v dvaatřicáté minutě, kdy šel pykat Štancl. Jejich početní výhoda však trvala pouhých 43 vteřin, protože Klinecký podrazil Sedláčka a byl po zásluze potrestán. Velká šance se v sedmatřicáté minutě naskytla Luboši Horkému, ale ten svým bekhendovým blafákem nedokázal překonat Kváču. O minutu později Kváča znova podržel svůj tým, když výborně vyrazil Havránkovu střelu. V závěru třetiny byl vyloučen Hroudný a jeho prohřešek dokázali hosté potrestat. Michal Michal se dostal na modré čáře k puku, zamířil a jeho střela zaplula pod horní tyč bezmocného Gerži. Po dvou třetinách tak hrála Kometa s Budějovicemi 2:2

Do třetí třetiny vlétly oba celky aktivně. Aktivita hostí se zklidnila při vyloučení Doktora, ale v následné přesilovce nedokázal Havránek přehodit Kváčův beton. Velikou šanci dostal hostující Točík, ale Gerža si s ní poradil. Zajímavou akci nabídla kombinace Čejky s Kratochvílem, ale druhý jmenovaný nedokázal zpracovat puk a ke střele se tak nedostal. Šanci na strhnutí vedení na stranu hostujícího celku dostal Josef Matoušek, ale ani on Geržu nepřekonal. Krátce po polovině třetiny byl vyloučen Havránek a nastartoval tak budějovické hokejisty. Nejprve si musel Gerža pomoct pravým betonem, aby zastavil šanci Žáčka a o chvíli později likvidoval další nepříjemnou střelu. Rozhodujícím okamžikem se stala pětapadesátá minuta. Daniel Klinecký poslal puk na Luboše Roba a ten si věděl rady, když poslal puk pod víko branky Gerži. Domácí se v závěru snažili o vytvoření tlaku, odvolali brankáře, ale vyrovnat se jim nepodařilo. Budějovice si tak domů odváží tři body za výhru 3:2.

Pavel Pazourek (KOM): Byl to těžký a vyrovnaný zápas. Šance byly na obou stranách. Podle mne rozhodlo spíše štěstí. Utkání rozhodla jedna z posledních střel a my jsme už nedokázali odpovědět. Měli jsme víc šancí, které jsme neproměnili, a udělali jsme pár chyb. Soupeř na rozdíl od nás své šance využil. Určitě nás podržel brankář Gerža, který vychytal spousty šancí.

Martin Štrba (CEB): Jsme rádi, že jsme tady vyhráli. Myslím si, že první třetinu jsme byli jasně lepší. Prvních deset minut druhé třetiny nás soupeř zatlačil a my jsme přestali hrát svoji hru. Postupně jsme to vyrovnali a třetí třetinu jsme ovládli. Vyložených šancí jsme měli víc a myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě. Domácí dlouho držel brankář a nebylo jednoduché dát gól.