02.03.2014, Miroslav Mayer

JUN: JIH - CEM 6:2 - Junioři opět v Jihlavě neuspěli

ČESKÉ BUDĚJOVICE — V boji o baráž zatím juniorka nehraje špatně. Tentokrát se jí ovšem vůbec nepovedl zápas na ledě poslední Dukly Jihlava a poměrně lehce ho prohrála 2:6. Tím si jim ovšem velmi komplikuje situace ve skupině. Poslední čtyři kola tak budou velmi napínavá.

Úvodní minuty zápasu patřily Dukle, která se tlačila před gólmana Gábu. V slibné šanci byl Střecha, ale bekhendem zblízka přestřelil. Následně letěl puk po akci Dundáčka s Molnárem vedle levé tyče hostující klece. Na konci třetí minuty už udeřilo. Beran posunul po pravé straně puk do útočného pásma, přenechal jej Lupačovi, který našel mezi kruhy volného Marka Lupače. Útočník domácích se trefil přesně mezi levou tyč a beton Gáby - 1:0. Hned po buly mohl zvýšit vedení Jihlavy Molnár, z dobré pozice však trefil jen povyjetého gólmana soupeře. Hosté se dostávali před Fučíka pouze sporadicky. Když se jim to podařilo, tak Ciboch z mezikruží vysoko přestřelil branku. Na začátku jedenácté minuty měl na hokejce druhý gól Lupač. Jeho střelu s obtížemi vyrazil muž v masce Jihočechů, Lupač se znovu dostal k dorážce, ale ležícího gólmana nepřekonal. Platilo tak nedáš dostaneš. Při rychlém protiútoku přihrál Prokeš v útočném pásmu Davidu Bílkovi, který po ledě zamířil přesně k pravé tyči branky Dukly - 1:1. Na druhé straně se prezentoval Molnár tvrdou střelou z pravé strany, mířil však znovu vedle. Pěkný hokej pokračoval akcí Budějovic, při které Záhora před Fučíkem zblízka netrefil branku. Hosté sice ustáli následnou přesilovou hru, po ní však inkasovali. Střelu Severy vyrazil Gába jen do vzduchu před sebe. Pokusil se zalehnout puk, neměl ho však pod kontrolou a Lukáš Jícha doslova propasíroval puk do klece - 2:1. Krátce na to se Jícha dostal do samostatného úniku, Gábu však tentokrát nepřekonal. Hosté mohli vyrovnat půlminutu před koncem, ale Pašek z dobré pozice opět přestřelil.

Také druhou třetinu začala lépe Dukla. Již po třiapadesáti vteřinách se prosadil Jíří Vala, když svojí tvrdou ránou ze středu útočného pásma nedal Gábou šanci - 3:1. Hosté mohli šťastně snížit, když skákavý puk po nahození Roba udělal Fučíkovi velké probémy. Gólman domácích ale zachytil puk ještě před brankovou čárou. Budějovičtí poté dostali výhodu první přesilové hry. Po ráně Piegla se dostal k dorážce Bílek, puk ale netrefil ideálně a vůbec neohrozil z části volnou klec. Jihočeši po dalším vyloučení hráli šestnáct sekund dvojnásobnou početní výhodu, ale neprosadili se v ní, stejně tak jako v klasické přesilovce. Krátce po polovině zápasu vedli domácí již o tři góly. V signalizované početní výhodě poslal Březina puk na Jiřího Severu. Levé křídlo domácích si před Gábou posunulo puk do středu a poté se prosadilo střelou k tyči - 4:1. Po dalším gólu Jihlavy již přepustil David Gába místo v kleci Lukáše Píchovi. Jiří Vala dostal přihrávku před branku Českých Budějovic a bez potíží si připsal svojí druhou trefu v utkání - 5:1. Před koncem druhé třetiny se prosadili také hosté, Luboš Rob se zblízka prosadil dorážkou Cibochovy střely - 5:2. Následující oslabení přestáli domácí bez úhony, takže šli do kabin s třígólovým náskokem.

Úvodní minuty třetí třetiny příliš pohledný hokej nepřinesly. Jihlava se zaměřovala na pozornou obranu. Akce na obou stranách tak končili buď zakázaným uvolněním nebo ofsajdem. Vzruch tak přinesla až akce hostů dva na jednoho, kdy se zblízka neprosadil Rob, který svojí střelou pouze vyprášil Fučíkovi jeho pravý beton. Půlminutu poté hrála druhou přesilovou hru v zápase Dukla a po sedmi vteřinách jí využila. Po vyhraném buly Březiny přihrál obránce Dundáček spoluhráči z obrany Romanu Čermákovi, který tvrdou střelou překonal Píchu - 6:2. Čermák se mohl znovu prosadit o čtyři minuty později, jeho dělovka ale tentokrát minula levou tyč hostující branky. Utkání se od této doby pouze dohrávalo, České Budějovice věděly, že dnes body nezískají. Sedmý gól červenožlutých mohl po akci důrazného Jíchy přidat Březina, který se mezi kruhy uvolnil, tvrdou ránu však poslal vedle levé tyče. Když se po přihrávce Mahúta neprosadil zblízka ani Střecha, stav zápasu se již nezměnil. Jihlava si tak připisuje první výhru ve skupině o umístění a má momentálně 38 bodů. Jihočeši naopak další body ke čtyřiačtyřiceti získaným zatím nepřidají.

Ladislav Kolda (HC České Budějovice): Utkání jsme chtěli určitě lépe rozehrát. Udělali jsme nyní body ve Vsetíně, tak jsme chtěli na ten výkon navázat, ale bohužel domácím se hned na začátku podařil vstřelit gól. My jsme výkon ze Vsetína nezopakovali, byli jsme mdlí, takže jsme to domácím hodně ulehčili - čímž nechci jejich výkon snižovat. Gratulujeme jim k vítězství, ale my jsme tady podali jeden z nejslabších výkonů.

Petr Svoboda (HC Dukla Jihlava): Dneska bylo vidět na klucích, že do toho dali trošku více energie. Plnili pokyny a dneska se už konečně protrhla i naše střelecká produtivita. Nestálo to jako obvykle pouze na dvou hráčích - na Březinovi a na Střechovi. Ty góly dali většinou jiní hráči, kteří jich v předchozích zápasech tolik nedali, a hned to bylo dneska obrovsky znát. Dnes byla opravdu vidět chuť, že kluci jsou za vítězstvím a opravdu hráli dobře.