03.12.2013, Jaroslav Pešek

JUN: CEM - PCE 6:4 - Junioři si připisují další výhru

ČESKÉ BUDĚJOVICE: Na budějovický led tentokrát zavítal tým HC ČSOB Pojišťovna Pardubice. Všem, kteří na stadión zavítali se musel zápas líbit. K vidění totiž bylo celkem deset gólů a velice dramatická koncovka.

Do utkání vstoupily oba celky aktivně a už od začátku bylo jasné, že utkání bude zajímavé. Postupně bylo k vidění stále více a více šancí na obou stranách, ale domácí měli přece jen o něco navrch. Nejprve se do dobré příležitosti dostal Martin Brabec, jehož střelu pardubický Stibůrek vyrazil před najíždějícího Václava Paška, ale jeho dorážka byla zastavena pozornou obranou hostí. O necelé dvě minuty později se už ale domácí mohli radovat. Přesilovou hru totiž využil krásnou ranou od modré čáry René Piegl a poslal tak svůj tým do vedení. Pardubice byly aktivní, ale díky budějovické obraně se nedostávaly do žádných stoprocentních příležitostí. Naopak Budějovičtí měli v závěru třetiny velkou šanci, když Pašek našel krásnou přihrávkou najíždějícího Proška, kterého ale se štěstím vychytal Stibůrek. První třetina byla tedy chudá na góly a do šaten se tak šlo za stavu 1:0.

Druhá třetina začala podobně jako ta první. K vidění byla vyrovnaná hra s několika šancemi na obou stranách. Budějovice, ale lépe bruslily a měly tak větší příležitosti. Například, když si Václav Pašek několikrát nahrál s Martinem Brabcem a následně vystřelil. Tento pokus však gól nepřinesl. Od poloviny druhé části se ale začaly dít věci. Nejprve využili už druhou početní výhodu domácí. Gól Petra Škopka byl na vlas stejný jako ten, který v první části vstřelil Piegl. Tedy střela od modré a rozvlněná síťka. Hosté ale bleskově odpověděli. Ihned po vyhraném buly ve útočném pásmu si puk vzal Jan Veselý, vystřelil a snížil tak na rozdíl jedné branky. Necelou minutu nato ale domácí využili už třetí přesilovou hru. Úspěšným střelcem byl tentokrát Jiří Smejkal. O další minutu později bylo v Budvar aréně ještě veseleji. Emil Švec získal puk před hostující brankou, položil si Stibůrka a kolem jeho těla zasunul puk do sítě. Budějovičtí si tak vypracovali tříbrankový náskok a doufali v klidnou třetí třetinu.

První polovina třetí části splnila očekávání. Hra byla vyrovnaná, ale Budějovice si držely vedení a kráčely za vítězstvím. Václav Pašek dokonce přidal pátý gól, když ujel v oslabení po pravé straně, napřáhl a propálil Patrika Červeného. Po tomto gólu se ale obrázek hry radikálně změnil a všichni domácí příznivci začali prožívat infarktové momenty. Nejprve překonal Gábu dorážející Tomáš Pipek. O chvíli později hosté opět zvedali ruce na hlavu, ale gól jim nebyl uznán, neboť padl až po odpískání. Hosté několikrát zkoušeli hru bez brankáře a nakonec se jim to vyplácelo. Čtyři minuty před koncem snížil na rozdíl dvou gólů Patrik Poulíček, který z prostoru mezi kruhy propálil Davida Gábu. Pardubice nepolevovaly a kontaktní gól vstřelil necelé dvě minuty před sirénou Daniel Voženílek. To co mělo být klidným vítězstvím, se změnilo v pořádné drama. Hosté tlačili, ale branku už nepřidali, naopak na druhé straně dopravil puk do prázdné branky Radek Prokeš a stanovil tak konečné skóre na 6:4.

Jaroslav Formánek, trenér HC České Budějovice: Myslím si, že utkání rozhodly přesilové hry, které se nám dnes poměrně dařily. Měli jsme dost komfortní náskok, ale z nepochopitelných důvodů jsme v závěru dostali strach vyhrát. Bohužel se i naši klíčoví hráči zalekli vysokého vedení. Zaplať pánbůh že se nám podařilo zápas uhrát a máme strašně důležité tři body.