17.01.2014, Miroslav Mayer

JUN: CEM - KLA 3:2 - Junioři vydřeli důležité vítězství

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Juniorka HC České Budějovice dokázala na svém ledě v důležitém zápase s Kladnem vydřít vítězství. Povedlo se jí to i přesto, že se jí hra nedařila a prohrála již 0:2. Nakonec Jihočeši vyrovnali v přesilovce a pak přidali i třetí branku. V závěru zápasu svůj náskok dokázali udržet. Tři body v zápase zaznamenal Václav Pašek..

Zápas týmu z konce tabulky začali lépe hosté z Kladna. Pohybovali se lépe a bylo na nich vidět, že o body z Budvar arény hodně stojí. Domácí parní lokomotiva se rozjížděla pomalu a než stačila nabrat rychlost už hosté vedli. Stalo se tak, když využili přesilovou hru. Více než minutu a půl nepustili domácí tým z jeho obranné třetiny a nakonec slavili gól po střele Vojtěcha Šilhavého. Kladenští nadále hráli dobře a měli více ze hry. Domácí se dostali do tempa až ve druhé desetiminutovce. To Luboš Rob dostal přihrávku mezi kruhy a z první trefil tyčku. První přesilovka domácích nic nepřinesla a Kladenští dál podnikali nebezpečné výpady, ale David Gába stačil vše pochytat. Za Jihočechy ještě pohrozil Luboš Rob, ale dál již domácí tým nic nevymyslel a po první části prohrával o branku.

Středočeši vstoupili do druhé části ve stejném duchu, jako v první třetině. Hráli velmi dobře a kontrolovali hru. Podařilo se jim přidat druhý gól, když z levé strany napřáhl Petr Kobes a trefil přesně k tyči. Domácí se zvedli o chvíli později, když měli možnost hrát přesilovku pět na tři skoro minutu a půl. Nejprve po sérií nepřesností a náhod dotlačil puk za záda Vladaře René Piegl. V pokračující přesilovce nechal trenér na ledě stejnou sestavu a ta se mu odvděčila pěknou kombinací na jejímž konci stál Václav Pašek, který trefil odkrytou brankou a bylo vyrovnáno. Těsně před polovinou zápasu hosté zaspali a Budějovičtí tak měli nevídanou šanci, když byli tři sami před Vladařem. Jenže Luboš Rob na něj nevyzrál a stav se neměnil. Puk pak sice více kontrolovali domácí, ale hosté měli několik slibných šancí. Vše hasil Gába, který se vyznamenal hlavně po střele Kally a dorážce Šilhavého z poslední minuty třetiny.

Tentokrát Jihočeši na nic nečekali a udeřili hned v první minutě. Nejprve Prokeš netrefil dobře branku, ale za brankou stál Luboš Rob a ten viděl najetého Václav Paška, který střelou po ledě poslal domácí poprvé v zápase do vedení. Pak byla k vidění velká bojovnost na obou stranách, ale šancí mnoho nebylo. Postupem času se přeci jen více ukazovali hosté, kteří chtěli vyrovnat. Jejich tlak byl velký, ale i domácí zkoušeli přidat další branku. Závět zápasu byl dramatický. Hosté odvolali brankáře, ale puk měli domácí a mohli přidat další gól, ale nepovedlo se jim trefit prázdnou branku. To je nemusí trápit, protože vítězství uhájili a získali důležité tři body.

Jaroslav Formánek, trenér HC České Budějovice: Soupeř tady jasně ukázal, proč se mu tak daří na soupeřových hřištích. Jsou velice nepříjemní, dobře bruslí a má hodně střel, protože pálí z každé pozice. Nám se podařilo z 0:2 dostat se do zápasu díky přesilovkám a pak jsme převážili jazýček vah na naši stranu ve třetí třetině. Akorát v závěru jsem se začali bát o výsledek, jako vždycky. Dostali jsme se pod obrovský tlak, ale kluci do toho dali všechno a urvali jsme to. Ty body jsme hodně chtěli a naštěstí je máme. V závěru nás podržel famózními zákroky brankář Gába. Chtěl bych poděkovat Motoru, že nám na zápas půjčili Luboše Roba.

Petr Kasík, trenér Rytíři Kladno: Zápas jsme si víceméně prohráli během jedné minuty sami. V poslední třetině jsme měli hodně střel na branku, tak to už byla jen taková křeč. Přesto si myslím, že výsledek zápasu je pro nás dost krutý.