12.01.2012, Miroslav Mayer

JUN: CEB - ZNO 5:1 Drama až do poslední třetiny

Č. B u d ě j o v i c e - Juniorka HC České Budějovice se doma dost natrápila s posledním týmem tabulky. Znojmo totiž vstřelilo hned v úvodu zápasu branku a vedení si udrželo po celou první třetinu. Od druhé části hry šel výkon Jihočechů pomalu vzhůru. Teprve třetí část definitivně rozhodla o tom, že tři body zůstanou v Českých Budějovicích. Nejlepším hráčem domácích byl útočník Jakub Babka, který získal tři body.

Hned v první minutě Orli překvapili domácí hráče rychlým protiútokem a brankou, jejímž autorem byl Martin Rada. Čekalo se, že Jihočeši brzy vyrovnají, ale to se nestalo. Domácí byli nebezpeční jen výjimečně. Většinou se dostali do pásma a pak přišli o puk. Pár lehkých střel brankář Helešic pochytal. Ani přesilovky nebyly o mnoho lepší. Domácí sice měli územní tlak, ale o gólové šanci se mluvit nedalo. Jednu přeci jen měl domácí Erben, který byl sám před brankářem, ale z první přestřelil branku. Orli podnikali rychlé protiútoky a v nich byli nebezpeční. Vůbec nepřipomínali tým, který má jen pět bodů a do Českých Budějovic přijel na výlet. Po první části tedy Znojmo vedlo 1:0.

Druhá část zápasu byla přeci jen o něco lepší. Nejdříve měli převahu domácí, ale opět bez efektu. Později se Orli probudili a vytvořili si pár nadějných šancí. Nejblíže brance byli po střele Marka Pražáka, který trefil od modré tyčku domácí klece. Jihočechům pomohlo oslabení. Tam se totiž k puku dostal Michal Švihálek a vyrovnal. Domácí měli i pár dalších šancí, ale zůstaly nevyužity, jakož i další přesilovky. Nakonec se nečekaně domácí radovali v poslední vteřině třetiny, kdy si brankář Helešic srazil do branky střelu Jana Předoty. Českobudějovičtí tak otočili skóre zápasu na 2:1.

Orli chtěli hned v úvodu třetí části vyrovnat a Kantor musel vyrážet střelu Zíky betonem. O chvíli později si sjel Jakub Babka z pravé strany a vymetl svoji střelou horní růžek branky. Na další branku se čekalo až do poloviny třetiny. Emil Švec stál před brankou a pohotově dorazil do sítě přihrávku od Plášila. Orli zápas nevzdávali, ale postupně jim docházeli síly a přestávali být nebezpeční. V další brance měl také prsty Švec, který našel před prázdnou brankou zcela volného Radka Seidla, který puk jen dorazil do opuštěné branky. Postupně byla převaha domácích jasná a viditelná. Orli jen odehrávali puky a faulovali. Do konce třetiny se již nic neudálo a tak Jihočeši po delší době vyhráli a získali tři body.

Ladislav Kolda, trenér HC České Budějovice: Čekali jsme, že by utkání mohlo mít podobný průběh. Bohužel jsme nedali první branku my. Nepodařilo se nám brzo vyrovnat. Znojmo ukázalo, že takovéto zápasy hraje stále a když se soupeři nepodaří vstřelit více branek, mívá navrh. Půl zápasu jsme se trápili, ale kluci bojovali a nakonec jsme to zvládli. Ve druhé části hráči byli nedisciplinovaní. V závěru jsme se uklidnili, měli jsme navrh a soupeř už neměl sílu na zvrat.