02.03.2017, Denisa Józsová

JUN: CEB - VIT 3:2p - Juniorka skončila pátá v základní části extraligy!

Poslední zápas před play-off dnes odehráli junioři, soupeřem byly Vítkovice. Jihočeši byli v zápase lepším týmem a po zásluze si připsali výhru. Rozhodující gól v prodloužení vstřelil Jakub Doktor. Dnešním dnem také skončila základní část DHL Extraligy juniorů, ve které skončili hráči Motoru na celkovém pátém místě! To znamená, že postupuje do play off, kde se střetne s Kladnem.

První velkou šanci zápasu si připsaly Vítkovice po chybě domácích v obranném pásmu. K puku se dostal jeden z Vítkovických, který viděl nepokrytého Urbana, na kterého zívala poloodkrytá brána, ale Patera se stihl přesunout a puk vyrazit. Tak se necelou minutu nato prosadili domácí. Guman našel volného Marka Slobodu, který otevřel skóre utkání. Budějovičtí byli v první třetině jasně lepším týmem a šance měli přibývaly na jejich straně. Dvakrát pálil nebezpečně Doktor, ale poprvé minul branku o milimetry, a poté trefil jen útočníka hostí. Velkou šanci si připsal v oslabení Raška, jehož střela mířila pod horní tyčku, ovšem Patera stihl puk vyrazit. Šanci na zvýšení náskoku měl Tejko, který se dostal do samostatného úniku, nakonec nenadělal Daňovi větší problémy. A jelikož se nedokázali prosadit domácí, vyrovnali hosté. Malina uviděl Radima Štěpánka, který přijížděl z druhé vlny, a ten vypálil. Patera sice jeho střelu vyrazil, ale jen nad sebe a puk si skopl do vlastní branky. Do kabin se šlo za vyrovnaného stavu.

Zkraje druhé třetiny si vytvořili Vítkovičtí menší tlak, ale žádná výraznější šance z toho nebyla. Naopak skóre se mohlo měnit na druhé straně. Kadilák s Tejkem se dostali do přečíslení dva na jednoho, ale Tejko se rozhodl vše řešit individuálně a Daňa jeho střelu chytil. Vítkovice si připsaly velkou šanci na vstřelení vedoucího gólu, kdy se ocitly v přečíslení tři na jednoho, ale dvěma skvělými zákroky se prezentoval Patera. Na druhé straně se dostal do průniku Kaisler, jenž vyrazil jeho střelu betonem. Ještě jeden skvělý zákrok si připsal budějovický brankář. Gřesík dostal puk a mohl zakončovat do odkryté brány, kde se v poslední chvíli objevil Paterův beton. Ve druhé třetině gól nepadl a stav byl stále 1:1.

Hned po odehraných 27 vteřinách se hosté dostali do vedení. Spratkova střela sice mířila vedle, ovšem odrazila se od zadního mantinelu přímo na hůl Lukáše Žiaka, jenž poslal Vítkovice do vedení. Utekla minuta a půl a bylo srovnáno. Budějovice se prosadily v oslabení. Michal chtěl vhodit kotouč, ale ten si našel Tomáš Guman, který se tak dostal do samostatného úniku. A ten provedl skvěle a po forhendové kličce a zakončení pod horní tyč srovnal stav utkání. Domácí ovládali zápas a měli několik dalších gólových šancí. Nejdříve se ocitli v přečíslení tři na jednoho, ale přihrávka na brusle zhatila tuto dobrou možnost. Poté vyvezl Tintěra skvěle kotouč, předal ho Doktorovi, jenž vypálil, Daňa puk vyrazil jen vedle sebe, kam mezitím dojel domácí obránce, jehož střelu skvělým přesunem vítkovický brankář vyrazil. Tak se šlo do prodloužení.

Prodloužení netrvalo ani minutu. Tintěra nahodil puk od modré a krásnou tečí mezi nohy Daňa se prosadil domácí kapitán - Jakub Doktor. Jihočeši tak skončili v základní části DHL Extraligy na pátém místě a první kolo play-off budou hrát s Kladnem, začínat budou na venkovním ledě.

Luboš Rob (HC Motor České Budějovice): Pro nás to bylo znovu náročné utkání s tím, že jsme tu sestavu museli dávat nějakým způsobem dohromady, ale nakonec se nám to povedlo. Dnes jsme měli dobré nasazení, a i když jsme chtěli tři body, máme dva. Teď už víme, že začínáme na Kladně, nicméně u nás to nejspíše nehraje roli. Nakonec jsme s tím pátým místem spokojení.

Mojmír Trličík (HC Vítkovice Ridera): Vlastně zápas, ve kterém o nic nešlo. Domácí mají jisté play-off, my naopak máme jistý konec sezóny. Sestavy obou týmů také byly hodně probrané ze zdravotních důvodů. Opravdu si myslím, že to byl takový ten zápas konce sezóny, kdy se moc nechodilo do soubojů, hrál se otevřený hokej. Mohli jsme vidět situace čtyři na jednoho, čtyři na dva. Na druhé straně oba gólmani předváděli skvělé zákroky, protože při těch všech šancí si myslím, že padlo relativně málo gólů.