10.10.2015, Denisa Józsová

JUN: CEB - VIT 0:5 - Juniorka po špatném výkonu znovu prohrála

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Domácí tým po špatném výkonu neurval doma ani bod po prohře s Vítkovicemi. Domácí tým byl již od začátku zápasu horší a nebýt brankáře Kváči, byl by výsledek nepochybně vyšší.

První třetina začala velmi vlažně, kdy více ze hry měli hostující hráči, kteří prověřovali pozornost budějovického gólmana, který ale nekapituloval. První šance domácích přišla až v 7. minutě, kdy zkoušel střílet Šuhaj, ale Wanecki byl pozorný. Po této akci byl vyloučený Benda a Vítkovice měly hodně šancí, kdy všechny dobrými zákroky zlikvidoval Kváča, jednou mu pomohla tyč. Co se hostujícím nepovedlo v přesilovce, dokázali o chvíli později, kdy Dominik Kafka po krásné souhře mohl zakončovat do prázdné brány. Domácí byli po obdrženém gólu opařeni a nemohli se dostat do hry, takže Vítkovice měly mnohem více ze hry a podařilo se jim trefit další tyč. Během třetiny už se nic závažného nestalo, až na vyloučení dvou hráčů, díky kterému měli Vítkovičtí výhodu v podobě přesilovky pět na tři, ale většinu z početní výhody si přenesli do druhé části.

Druhou třetinu začal domácí tým v oslabení, které ale dokázal ubránit. Poté ale převzaly otěže hry Vítkovice, což vyvrcholilo druhou branku, kterou vstřelil Adam Charvát. Budějovičtí byli po obdržené brance jako opaření a dlouho se nedokázali dostat do hry. Náznak přinesla až Klineckého tečovaná střela, se kterou měl Wanecki problémy, ale vyrazit ji dokázal. To ale bylo všechno, na co se Budějovičtí zmohli za celou druhou třetinu. Ke konci druhé třetiny byli současné vyloučeni jeden hráč Vítkovic a jeden z Motoru. Domácímu týmu se poté naskytla příležitost v podobě přesilovky čtyři na tři, kdy byl vyloučený hostující Kuťák za vražení na hrazení. Ale místo toho, aby Budějovice svého soupeře zamkli v útočném pásmu, inkasovaly. Ivan Puzič obehrál dva obránce a svou střelou zvýšil stav utkání na 3:0 z pohledu Vítkovic. Do konce třetiny se již nic nestalo.

Kdo čekal souvislý tlak Motoru, tak se mýlil. Domácí hráči se nedokázali pořádně dostat do hry. Další gól hostujícího celku vstřelil Lukáš Žiak, jehož nádherná rána vymetla pavučinu v horním růžku Kváčovy branky. V této fázi už šlo jen o to, zda domácí dostanou pověstného bůra. Vítkovice hodně tlačily, ale domácí brankář svůj tým držel fantastickými zákroky. Ale čtyři minuty před koncem přece jen skóroval hostující hráč Daniel Spratek. Zbytek zápasu se už jen dohrával a o vítězi nebylo pochyb.