01.11.2014, Pavel Mádl

JUN: CEB - VIT 0:3 - Dvě minuty v poslední třetině rozhodly o prohře Jihočechů

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Na jih Čech zavítal klub HC Vítkovice Steel. O prohře Jihočechů se rozhodlo během dvou minut ve třetí části, kdy hosté nasázeli Jihočechům tři branky.

Zápas začal velmi napínavě. Už ve druhé minutě se hosté radovali z první branky. Jenže platit nemohla, protože byla úmyslně kopnuta bruslí a hlavní rozhodčí rozpažil. V šesté minutě Vítkovičtí měli další velkou příležitost, když se před budějovickou svatyní objevil Dominik Kafka, kterému střela vůbec nesedla a letěla mimo dosah Mazúchovy brány. Před koncem prvního dějství domácí hráli přesilovou hru, ale hosté při vlastním dokázali pořádně zahrozit, když se do přečíslení dostala dvojice Ballner – Sysala. První jmenovaný si obránce přitáhl blíže, předložil krásnou přihrávku Davidu Sysalovi, kterého vychytal Mazúch, protože se včas stihl přesunout k levé tyči. Nic výraznějšího se už do konce první třetiny nestalo a po první třetině svítilo na časomíře skóre 0:0.

Po padesáti dvou vteřinách druhé části zazvonila tyč Mazúchovy brány. Pak hlavními tahouny svých týmů byli brankáři, kteří předváděli výborné zákroky a nikomu se nepodařilo skórovat. Hlavní rozhodčí byl velmi shovívavý. Na ledě se malinko jiskřilo, nýbrž rozhodčí téměř nikoho nevylučoval a dlouho se hrálo v plném počtu. Po druhé třetině stále bylo skóre nerozhodné 0:0.

Přesně ve čtyřicáté třetí minutě byl vyloučen hostující Patrik Zdráhal za hákování. Budějovičtí přesilovku nevyužili. Při návratu z trestné lavice se vítkovický útočník dostal do samostatného úniku, ale Mazúch jeho blafák vystihl. V padesáté druhé minutě už jsme se dočkali první branky, kterou vstřelili hosté, když Tomáš Jáchym nabral rychlost po levé straně, přebruslil budějovického obránce, po jeho střele výborně zasáhl Mazúch betonem, ale jeho dorážku výborně zužitkoval Tomáš Gřeš a Vítkovice se dostali do vedení – 0:1. Za devadesát tři sekund už hosté vedli o dvě branky. Domácí přestali bruslit a Petr Česlík ujel po pravém křídle a jeho přesná střela nedala Mazúchovi žádnou šanci – 0:2. Za třiatřicet sekund se budějovická síť rozvlnila potřetí. Po krásné přihrávce Davida Ballnera se prosadil Samuel Ollender - 0:3. Domácí Janek Křikava fauloval těsně před koncem jednoho z vítkovických hráčů a vysloužil si trest na 5 minut + do konce utkání.