29.01.2011, Matěj Mayer

JUN: CEB - UNL 6:0 - Jihočeši rozdrtili Ústí nad Labem

Č. B u d ě j o v i c e - Junioři HC České Budějovice si v dalším kole NOEN extraligy lehce poradili s Ústím nad Labem. Soupeř nekladl téměř žádný odpor a českobudějovičtí zasypali brankáře hostů spoustou střel. Do sítě jich propadlo hned šest. Vysoké vítězství navíc ozdobil i čistý štít na kontě Šimona Hrubce v brance HC České Budějovice. První gól v letošní sezóně a přihrávku si v tomto utkání připsal mladý obránce Lukáš Kříž.

Hned v páté sekundě utkání došlo k prvnímu vyloučení. Na trestnou lavici mířil hráč hostů a domácí tak mohli odstartovat utkání využitím početní výhody. To se jim ale nepodařilo. Dobývání Petráskovi branky vyvrcholilo v čase 8:20, kdy se do tlaku před brankářem dostala lajna Seidl - Marek - Sumerauer. Jakub Marek přihrál na Radka Seidla a ten uklidil puk za dezorinetovaného Petráska. To bylo z první třetiny z brankového výčtu vše. Za pozornost ještě stál tlak českobudějovických před zazněním sirény. Domácí vyvolali před Petráskem potyčku, ale rozhodčí nikoho nevyloučili. Po první třetině tedy 1:0.

V úvodu druhé dvacetiminutovky jel sám na brankáře Ústí nad Labem Lukáš Sedlák. Zakončil střelou, kterou přpravený Petrásek vyrazil vedle své klece. O pár sekund později už se domácí radovat přeci jen mohli. Radek Seidl z mezikruží prostřelil Petráska a HC České Budějovice se ujali vedení 2:0. Neuběhlo ani šest minut a domácí zvýšili svůj náskok. Střelcem branky se stal jeden z nejmladších hráčů na hřišti Lukáš Kříž. Stav 3:0 držel dlouho a oba brankáři pak drželi svá mužstva nad vodou. Ke konci třetiny měli ještě šance domácí Ježek s Rouskem, ale ani jeden pokus za zády brankáře Ústí nad Labem neskončil.

Ve třetí části opět dominovali Jihočeši. Zajímavý trest obdržel v 46. minutě hostující Baránek. Za bodnutí špičkou hole obdržel 2 + 2 + 10 minut. Přesilová hra se domácím příliš nedařila a brankový efekt nakonec nepřinesla. Po uplynutí tohoto trestu ale dostal další hráč Ústí nad Labem trest na 2 + 2 minuty a domácí si tak mohli přesilovou hru zopakovat. Tentokrát už ji využili. Tomáš Rousek po přihrávce Radima Heřmana zvyšoval už na 4:0. Následovala další přesilová hra domácím a také další branka z hole Adama Přibyla - 5:0. Vrcholem byla poslední branka domácích, která padla dokonce v oslabení. Sumerauer s Radkem Seidlem jeli dva na jednoho a druhý jmenovaný dostal puk před odkrytou branku a zpečetil tak výhru HC České Budějovice v poměru 6:0. Navíc touto brankou dosáhl hattricku.