08.01.2011, Miroslav Mayer

JUN: CEB - UNL 4:1 - Rozhodla poslední třetina

Č. B u d ě j o v i c e - Českobudějovičtí junioři dokázali vyhrát i druhý zápas v roce 2011. Na domácím ledě porazili Ústí nad Labem 4:1. O výsledku rozhodla poslední třetina, kterou domácí vyhráli 3:0 a tím celý zápas. Od poloviny zápasu byli domácí lepším celkem a hosty držel vynikající gólman. Dva ze čtyř gólů Jihočechů vstřelil Radim Heřman, který chytá vynikající formu.

Jihočeši jsou si vědomi nutnosti bodovat a s tím také do zápasu nastoupili. Hned od prvního vhazování se tlačili před Petráska a snažili se dát co nejdříve branku. To se jim nepovedlo a Lvi postupně získávali půdu pod nohama a hru vyrovnali. První velkou šanci pak měli právě Lvi, kteří sevřeli domácí před Kantorem a ten jen ztěží odolával jejich tlaku. První přesilovka hostům ještě zvedla sebevědomí, ikdyž branku v ní nedali. Za první třetinu hráli celkem tři přesilovky a domácí žádnou. Největší šanci Jihočechů v první třetině měl Sedlák, který dostal před brankou přihrávku od Rouska, ale na přesnější zakončení neměl čas a tak Petrásek jeho střelu chytil. Díky přesilovkám byli nakonec Lvi v první třetině aktivnější a domácí byli rádí, že po první části byl stav bez branek.

Druhá část hry byla dramatičtější a konečně byly k vidění i branky. Českobudějovičtí začali opět aktivně, ale Lvi se dostali do tempo při přesilové hře. Tam měl velkou šanci Slavíček, která netrefil odkrytou branku a jeho střela šla jen do boční sítě. Domácí postupně začali získávat herní převahu a byli častými hosty před brankou Lvů. Jejich aktivita přinesla vyloučení hostujícího Racka na pět minut a do konce zápasu. První tři minuty nepustili Jihočeši Lvi vůbec ze třetiny ven a jedna střela za druhou šla na branku. Většina se k brankáři ani nedostala. Najednou udeřil blesk z čistého nebe. Hosté se na chvíli osvobodili a podařilo se jim dát branku. Ondřej Holomek před modrou čárou plácl do puk a ten skončil v domácí brance. Obdržená branka domácí ještě více nabudila a ti ještě zvýšili svůj tlak. Petrásek v brance Lvů měl svůj den a hodně střel pochytal. Přesně minutu po skončení přesilovky se na led dostali čerstvé síly a domácí vyrovnali. Před branku se k puku dostal Martin Sekera a jeho opakovaná střela skončila v horním růžku branky. Další možnost otočit zápas měl Aleš Ježek, který byl faulován při nájezdu na branku, ale nařízené trestné střílení nedal. Druhá třetina patřila sice Jihočechům, ale ti stačili pouze vyrovnat.

I do třetí třetiny měli lepší vstup domácí a tentokrát se jim to vyplatilo. Domácí se dostali do útočného pásma a šli střídat. Jáchym vystřelil na branku, kde stál Radim Heřman. Ten nastavil hokejku a tečoval puk pod horní tyčku. Jihočeši tlačili dál a ke gólu měl blízko i Sedlák, který se dostal k vyraženému puku po střele Rouska, ale nedokázal ji zvednout a trefil ležícího brankáře. Další šanci měl Zvoník, kterému přihrál po krásném sólu Marek.Blízko třetí brance byli domácí i při šanci dva jednoho, kterou si vypracovali Turek a Kříž. Turek sice našel Kříže, ale ten byl již blízko branky a nestačil puk umístit. Třetí branku nakonec domácí přeci jen dali. Z tlaku se v útočné třetině nejlépe zorientoval Lukáš Sumerauer a uklidnil domácí tým.Ve zbytku zápasu byli domácí lepší a nepustili Lvi k závěrečnému náporu. Ti sice odvolali brankáře, ale Radim Heřman vyvezl puk z třetiny a ze středního pásma posla puk do prázdné branky a stanovil tak konečný stav na 4:1 pro Jihočechy.

Jaroslav Formánek , trenér HC České Budějovice: Z mého pohledu to bylo hodně upracované utkání, místy i nepohledné. My jsme špatně začali první třetinu. Ta byla z našeho pohledu hrozná. Hráči neplnili nic z toh, co jsme si řekli a výsledek 0:0 byl pro nás docela lichotivý. Ve druhé třetině se to začalo zvedat a měli jsme tam několik šancí. Bohužel nejsme schopni proměnit ani ty nejvyloženější šance. Paradoxně jsme inkasovali ve vlastní přesilovce po naší hrubé chybě. Třetí třetina vypadala tak, jak jsme si představovali, že bychom hráli od samého začátku. Soupeře jsme převyšovali po všech stránkách a už to byla jen otázka skóre, jak zápas dopadne. Jsme rádi za tři body.