01.12.2012, Miroslav Mayer

JUN: CEB-PLZ 4:2 - Tři body po pěkném výkonu

Č. B u d ě j o v i c e - Junioři se dočkali doma dalšího vítězství. Tentokrát porazili svého nejbližšího rivala HC Plzeň 4:2. Diváci viděli pěkný zápas ve kterém domácí vedli o dvě branky, ale hostůmn se povedlo srovnat. Vítěznou brankou dal pěknou střelou k tyči Václav Pašek a zajistil zak svému týmu cenné tři body.

Od začátku první třetiny byl vidět slušný juniorský hokej plný nasazení a osobních soubojů. Začátek vyšel lépe domácím, kteří také dali první branku. Do třetiny se s pukem dostal Emil Švec a dobře viděl nepokrytého Jana Březinu, který neměl problém trefit odkrytou část branky. Místo dalšího tlaku domácích přišlo vyloučení a otěže zápasu převzali hosté. Ti hráli přesilovky aktivně, ale Bláha pochytal všechny střely i dorážky. Největší šanci měl Filip Mašek, ale Bláha byl připraven. I domácí si zahráli přesilovky, sehráli je efektně, ale branka nepadla. Po první části tak domácí vedli o jednu branku.

Hned po úvodním buly se k puku dostal Luboš Rob a jel sám na Příhodu, ale ten v tomto souboji vyhrál. Jihočeši měli opět lepší vstup do třetiny a snažili se dát další branku. To se jim i povedlo, když se těsně po nevyužité přesilovce na kruzích napřáhl Emil Švec a trefil přesně k tyči. Hned vzápětí předvedli domácí velmi nápaditou kombinaci, kterou zakončil teči těsně vedle branky Kolařík. Plzeň postupně zvyšovala rychlost a tlačila se před Bláhu. Opět hlavně v přesilovkách hosté skvěle kombinovali. Těsně před sirénou fauloval v jasné šanci Bílek a Plzeň hrála přesilovku. Tu se ji povedlo bleskově využít. Od modré se napřáhl Andrlík, jeho střelu Bláha neudržel a k puku se dostal Michal Moravčík, který ho dorazil do branky. Hosté tak po zásluze snížili na rozdíl jedné branky.

.

Do třetí časti, nastoupili nažhaveněji domácí, kteří chtěli ihned napravit ztrátu dvougólového vedení. V rozletu je přibrzdilo oslabení a po něm se Plzni povedlo i vyrovnat. Autorem branky byl Josef Zimmermann. Jenže vyrovnání Plzeň nenastartovalo. U puku byli více domácí, kteří chtěli tři body. Za chvíli se domácí opět dostali do vedení. Václav Pašek dostal na útočné modré přihrávku a pěkně trefil k opačné tyči. Západočeši měli ještě dost času na vyrovnání, ale puk kontrolovali spíše domácí. Hosté hráli i dost dlouho bez brankáře, ale Jihočeši dokázali udržet kotouč v bezpečné vzdálenosti a tak hosté neměli ani žádnou šanci na srovnání skóre. Nakonec dal rozhodující gól Luboš Rob, který trefil také od modré čáry prázdnou branku. Domácí tak po zásluze získali tři body po pěkném výkonu.

Aleš Krátoška, trenér HC Č.Budějovice: Po dobrém začátku jsme se dostali do vedení 2:O. Situaci při prvním inkasované brance jsme si měli pohlídat, byl tam nedůraz před brankou. To byla škoda. Plzeň sice srovnala, ale myslím, že jsme si dnes zasloužili vyhrát. Herně jsme byli lepší a vítězství je to pro nás důležité.

David Bruk, trenér HC Plzeň: Domácí byli lepší v koncovce a hráli i poměrně dobře do obrany. Utekli nám o dvě branky a my jsme se štěstím ke konci třetiny snížili. Sice jsme srovnali, ale udělali jsme chybu na modré čáře a soupeř ji potrestal.