03.12.2011, Matěj Mayer

JUN: CEB - PLZ 2:3 - Těsná domácí porážka

Č e s k é   B u d ě j o v i c e - Junioři HC České Budějovice si nedokázali spravit chuť po včerejší porážce v Karlových Varech a padli i v domácím duelu s Plzní. Hosté vedli 2:0 a domácím nepomohlo ani snížení z hole Michala Švihálka. V poslední třetině snižoval na rozdíl jediné branky Eddie Turek, ale jeho trefa byla v utkání poslední. Domácí se neprosadili ani při hře bez brankáře a prohráli 2:3.

První třetina utkání v Budvar aréně byla hned od začátku poznamenána vyloučeními. Už v deváté sekundě byli vyloučeni hráči na obou stranách. Ze začátku byli aktivnější domácí a měli pár slibných příležitostí ke vstřelení branky. Největší měl asi Karel Plášil, který byl dvakrát během jedné přesilové hry před brankářem Polívkou. Ani jednou ale neuspěl. S koncem třetiny začali být aktivnější hosté. Na konci osmnácté minuty byl vyloučen domácí Svoboda a Plzeň se dostala do tlaku před Kantorem, který nakonec vykrystalizoval v gól. Pavel Sedláček byl důrazný před Kantorem a protlačil puk za jeho záda. Jeho trefa uzavřela zajímavosti z první třetiny.

Druhá dvacetiminutovka byla ještě divočejší než ta první. Na samém začátku hráli hosté dvojnásobnou přesilovou hru a podařilo se jim zvýšit svůj náskok na rozdíl dvou branek. Jakub Ruprecht naservíroval kotouč na střelu Pavlu Sedláčkovi a ten dělovkou překonal Kantora. Po vhození buly mohla Plzeň svůj náskok ještě zvýšit. Ranou od modré čáry trefil horní tyčku Jakub Slavík. Poté začali být aktivnější domácí. Tlačili se do branky a měli velké množství šancí. Měli dokonce k dispozici i dvojnásobnou přesilovou hru, ale nedokázali ji využít. Největší šanci měl Eddie Turek, který trefil tyčku. České Budějovice se nakonec dočkali ve 35. minutě. V signalizované výhodě překvapil Polívku Michal Švihálek zakončením k bližší tyči. Těsně před přestávkou hráli hosté přesilovou hru čtyři na tři a opět se vzdálili českobudějovickým na rozdíl dvou branek. Třetí zásah přidal ranou od modré čáry Tomáš Pacanda.

Třetí třetina už nebyla tak bohatá jako ty předešlé. Vyloučeních také ubylo a méně bylo i vyložených šancí. Českobudějovičtí byli aktivnější a zasloužili si minimálně snížit. To se také povedlo. Eddie Turek se vřítil do třetiny a přesnou střelou nad lapačku překonal Polívku. Vyrovnávací branku se však domácím dát nedařilo. Vytvářeli si slušné šance, ale žádná z nich brankou neskončila. Nepomohl ani oddechový čas a hra bez brankář v posledních sekundách. Plzeň už si své vítězství pohlídala a odjíždí se třemi body do tabulky.

Ladislav Kolda (HC České Budějovice): Dneska jsme zápas nerozehráli dobře. Nevím, jestli to není tím jsme včera prohráli v Karlových Varech.. Hráli jsme ustrašeně, nemělo to nasazení a byli tam zbytečná vyloučení. Až po vstřelení gólu jsme se malinko zvedli, ale bohužel jsme dostali branku na 3:1. Ve třetí třetině jsme zabojovali, ale naše střelecká produktivita je jako na houpačce. Slavii jsme dali 8 gólů, včera žádný a dneska 2.