05.02.2011, Matěj Mayer

JUN: CEB - PCE 6:3 - Snadná domácí výhra nad silnými Pardubicemi

Č. B u d ě j o v i c e - Domácí hokejisté HC České Budějovice se v dalším kole juniorské NOEN extraligy juniorů utkali s prvními Pardubicemi. Domácím se povedl skvělý vstup do utkání a už po čtyřech minutách vedli díky brankám Marka a Sedláka už 2:0. Brankový odstup si dokázali udržet celý zápas a díky velkému nasazení zvládli porazit i první celek tabulky. Skvělé utkání sehrál útočník HC České Budějovice Lukáš Sumerauer, který měl velký podíl na třech brankách svého týmu.

První třetina utkání extraligy juniorů začala náporem domácích. Českobudějovickým měli první velkou šanci ve 2. minutě, kdy se po přihrávce Jáchyma uvolnil Heřman a pálil pouze do betonů Langhamera. O pár sekund později už se domácí prosadili gólově. Střelu Dietze ještě brankář Pardubic vyrazil, ale na dorážku Jakuba Marka už byl krátký. Uplynula 1:14 a domácí se radovali opět. Tentokrát se střelou z mezikruží prosadil Lukáš Sedlák po přihrávce Heřmana. V 6. minutě poprvé zahrozili Pardubice. Šťastný šikovně prostrčil puk na Vlčka, který se řítil sám na Kantora. Byla z toho pouze střela těsně vedle českobudějovické klece. O minutu později se snažil u branky Pardubic opět Marek, jeho snaha byla tentokrát marná - Langhamer puk udržel před čarou. Pak měli domácí možnost 51 sekund dlouhé dvojnásobné přesilové hry. Téměř však nevystřelili na bránu. Po první třetině byl stav 2:0.

Úvod druhé dvacetiminutovky patřil opět domácím. Aleš Ježek našel chytře zadovkou Radima Heřmana a ten nekompromisně propálil Langhamera. O pár minut později mohl Heřman přidat další branku, ale byla z toho pouze tyč. Ve 27. minutě jel sám na brankáře Pardubic Lukáš Sedlák, rozhodl se pro střelu a ta letěla těsně mimo bránu. O minutu později hráli 29 sekund dvojnásobnou přesilovou hru Pardubice. Branku se jim dát nepodařilo, ale po návratu prvního domácího hráče na led už byli hosté úspěšní. Lukáš Radil našel přihrávkou kolem tyče Jiřího Půhoného, který nekompromisně prostřelil Kantora. Domácí toužili ponechat si tří brankový náskok a to se jim povedlo. Skvělou práci odvedl Lukáš Sumerauer, který napadal obránce Starého a dohrál ho tak tvrdě, že se jen těžce sbíral u ledu. Pak jen posunul puk mezi kruhy k osamocenému Jakubu Markovi, který se mohl radovat ze své druhé branky v zápase. Ihned po buly se opět blýskl Sumerauer. Obkroužil branku a bleskovou střelou se snažil překvapit Langhamera, byla z toho tyčka. Pardubický obránce Ondřej Starý svou chybu u čtvrté českobudějovické branky napravil. Udělal si v útočné třetině slalom a zasunul kotouč do prázdné branky. O necelou minutu později reagovali domácí. Lukáš Sedlák vyslal do úniku Lukáše Sumerauera, kterému sice puk ujel, ale českobudějovický útočník ho šikovně špičkou hole posunul pod vyjíždějícím Langhamerem do branky. To stále nebylo z brankového výčtu druhé třetiny vše. V čase 37:40 dal poslední branku hostů v zápase Filip Stoklasa, který se prohnal po pravém křídle a bleskovou střelou nad lapačku překonal Kantora.

Třetí třetina už na branky bohatá nebyla. Domácí si spolehlivě drželi své vedení a nepustili hosty do žádné větší šance. Ve 45. minutě desetiminutový trest za nesportovní chování obdržel českobudějovický Aleš Ježek. Čtyři minuty před koncem dali domácí další branku, tu ale rozhodčí neuznal pro předchozí hru vysokou holí českobudějovického hráče. I přesto ještě jedna branka padla. Radim Heřman prokličkoval útočnou třetinou a nakonec předložil puk před odkrytou branku Tomáši Rouskovi, který se nemýlil. Konečný výsledek utkání tak byl 6:3.