29.09.2011, Miroslav Mayer

JUN: CEB - PCE 5:1 - Třetí vítězství v řadě

Č. B u d ě j o v i c e - Krize juniorského týmu se zdá být zažehnána. Českobudějovický tým totiž dokázal potřetí v řadě vyhrát. Na svém ledě porazil Pardubice po výborném výkonu. V první třetině předváděl tým hokej, který nebyl od juniorů dlouho k vidění. Hosté po celý zápas tahali za kratší konec a mohli být rádi, že neinkasovali více branek. Tři body v zápase nasbíral útočník Tomáš Rousek.

Jihočeši do zápasu vlétli jako sršni a hned se usadili před Langhamerem. Ten se nestačil ani zahřát a už ho Tomáš Rousek trefil pukem do helmy. Od ní se puk odrazil do branky a domácí vedli 1:0. Českobudějovický nástup do zápasu zřejmě poznamenal Pardubické po zbytek první třetiny. Domácí totiž jasně vládli hře. Hra vypadala, jako by domácí hráli stále přesilovku, neboť byli nastěhováni před Langhamerem a úspěšně kombinovali a stříleli. Českobudejovický svěží herní projev kontrastoval s pardubickou strnulostí. Hosté vystřelili jen čtyřikrát na Kantora a vše to bylo z uctivé vzdálenosti. Pardubice držel Langhamer a trochu vychýlená domácí muška. Nakonec byli domácí odměněni druhou brankou. Po střele Švihálka se puk odrazil od mantinelu před branku, tam byl první Martin Semrád a dorazil puk do branky. Při tom byla posunuta branka a hosté reklamovali platnost branky, ale rozhodčí gól uznal. Jihočeši sehráli asi nejhežčí třetinu v letošní sezóně a vedli 2:0.

Ve druhé části hráli hosté lépe než v úvodní části. Jihočeši měli sice lepší začátek třetiny, ale pak museli třikrát za sebu pykat na trestné lavici a Východočeši se dostali do hry. Sice se jim nepovedlo přesilovky využít, ale donutili domácí mužstvo bránit se. Ve 29. minutě byli vyloučeni současně hráči na obou stranách a hrálo se ve čtyrech. Nejprve předvedli hosté šanci, když Stoklasa a Chmelař jeli na obránce Předotu, ale Stoklasa přestřelil. O minutu později viděl Rousek najetého Jana Trummera a ten svoje sólo proměnil a domácí vedli již 3:0. To už zase domácí ovládali led a hrálo se před Langhamerem. Jihočeši byli v tlaku a před brankou byl shluk hráčů ze kterého vypadl puk před Martina Sekeru a ten prostřelil vše před sebou a bylo to už 4:0. Pardubičtí pak zahrozili šancemi Žemličky a Březiny, který se po své střele dokonce dostal i k dorážce, ale trefil boční tyčku. Přestože se hosté zlepšili tak dvakrát inkasovali a po dvou třetinách to bylo 4:0.

Na začátku třetiny nejprve Vachutka pohotově tečoval střelu Beneše a Kantor se štěstím vyrazil. Vzápětí se před branku nacpal drze Švihálek, ale v tísni neměl moc času na zakončení. Pardubice se stále snažili dát alespoň jeden gól. Velmi blízko k němu měl Stoklasa, který si ideálně najel na přihrávku před branku, ale trefil je Kantora, který se včas dokázal přemístit. Za domácí měl dvě šance Marek, ale nedal. Hrál se pěkný útočný hokej nahoru dolů. Domácím se povedlo proměnit přesilovou hru. Autorem branky byl Tomáš Rousek. Pardubičtí ovšem hned z protiútoku připravili Kantora o čisté konto. To se prosadil Jaroslav Moučka a snížil na 5:1. Dál se hrál pohledný útočný hokej se šancemi na obou stranách, ale další branky už nepadly. Jihočeši tak zaslouženě získali další tři body a třetí vítězství v řadě.

Ladislav Kolda,trenér HC Č. Budějovice: Zápas se nám povedl. Navázali jsme na dva předchozí - úspěšné. Bylo vidět, že hráči mají do hry chuť. Bylo dobře, že se nám podařilo dát rychle první gól. Když jsme vedli 2:0 tak se kluci uvolnili, ale stále hráli zodpovědně. Až na malé vyjímnky mužstvo sehrálo zápas zodpovědně a dobře. Dokázali jsme dát další branky a utkání jsme měli pod kontrolou. Klukům chci za výkon poděkovat.