23.01.2010, Matěj Mayer

JUN: CEB - OPA 6:2 - Snadné domácí vítězství

Č. B u d ě j o v i c e - Juniorské mužstvo HC České Budějovice zvítězilo ve třetím domácím utkání po sobě. Tentokrát si poradili s Opavou, která přijela pouze se čtyřmi obránci. Utkání bylo od začátku v režii domácích, i když první branku paradoxně dali hosté. První třetina byla ještě výsledkově vyrovnaná, ale pak už začali padat branky hlavně do sítě hostů. Utkání skončilo výsledkem 6:2. Hráčem zápasu byl teprve šestnáctiletý reprezentační útočník Lukáš Sedlák, který si připsal hattrick a přidal dvě asistence.

Už v první minutě sobotního utkání mohl otevřít skóre zápasu Michal Švihálek, hostující brankář ale jeho šanci zneškodnil. V čase 2:18 už skóre utkání otevřeli hosté. Michal Mlýnek našel před brankou osamoceného Ondřeje Wittka, který prostřelil Hrubce mezi nohy. Pak si první přesilovou hru zápasu zahráli domácí. Největší šanci v ní měl Lukáš Sedlák, ale Machovský byl úspěšnější. O pár minut později si přesilovou hru zahráli pro změnu hosté, ale ti si téměř žádné šance neměli. V desáté minutě měl obrovskou šanci domácí útočník Jakub Marek, Machovský jeho bekhendový pokus vyrazil. O pár minut později dokázali domácí přeci jen vyrovnat. Z modré si sjel při přesilovce Roman Vráblík a vystřelil na Machovského. Ten puk vyrazil pouze před sebe, kde ho za jeho záda dorazil obránce Tomáš Rousek. Ke konci první třetiny se mohli ještě domácí dostat do vedení, když Kříž pěkně našel Jakuba Marka, ten však neproměnil. Po první třetině byl stav 1:1.

Na začátku druhé třetiny se gólově prosadili domácí HC České Budějovice. Útočník Tomáš Rousek se dostal s kotoučem do třetiny, kde mu ho vypíchli obránci. Puk zůstal ležet před modrou čárou, kde si pro něj sjel obránce Roman Vráblík a propálil Machovského. O dvě minuty později ale hosté stav utkání vyrovnali. Daniel Kysela našel najetého Patrika Nováka, který jel sám na bránu a propálil Hrubce střelou mezi nohy. Neuběhla ani minuta a domácí vrátili vedení zpět na svou stranu. Při přesilové hře od modré čáry vystřelil Josef Klement, puk před brankou tečoval Michal Švihálek a puk za záda hostujícího brankáře nakonec dostal Lukáš Sedlák. Ve 32. minutě měl obrovskou šanci Miha Verrlič, který se zjevil sám před Hrubcem. Ten byl ale úspěšnější. Minutu a půl před koncem domácí ještě zvýšili svůj náskok, když se po Sedlákově přihrávce střelou od modré čáry prosadil Josef Klement. Do kabin se šlo za stavu 4:2 pro domácí.

Třetí třetina se spíše jen dohrávala. Dlouho nebyla k vidění žádná akce a až do padesáté minuty byli k vidění snad pouze tři vyloučení, z nichž žádné nebylo brankově potrestáno. V 50. minutě projel pásmem Marek Vaniš a tvrdou ranou příklepem trefil tyč hostující branky. O pár sekund později měl druhé straně šanci Miha Verrlič, který sám před Hrubcem neuspěl. Ve velké šanci byl při vlastním oslabení hostující Baďura, střela se mu ale nepovedla a Hrubec ji kryl. Ke konci třetiny padli ještě dvě branky a obě do branky Opavy. O obě se navíc postaral Lukáš Sedlák, který nejprve pohotově dorazil Klementovu střelu odraženou od mantinelu za záda Machovského. A se minutu před koncem prosadil po samostatné akci ve vlastním oslabení. Utkání skončilo 6:2 pro domácí. Na hostech se podepsal i fakt, že od začátku nastoupili pouze na čtyři obránce.

Ladislav Kolda (HC České Budějovice): V tomto zápase jsme vrátili porážku Opavě. Bereme v potaz, že soupeř nepřijel úplně kompletní. Nakonec se ukázalo, že to byl handicap pouze pro nás, protože jsme mohli soupeře podcenit. Chvílemi to tak skutečně vypadalo, že jsme s naší hry trochu ustupovali, ale nakonec jsme ukázali převahu a dokázali jsme jí vyjádřit brankami. Jsme rádi za body a doufáme, že nás to povzbudí do dalších zápasů.