04.10.2012, Matěj Mayer

JUN: CEB-OLO 4:3p - Jihočeši vybojovali bod navíc v prodloužení

Č. B u d ě j o v i c e - Českobudějovičtí junioři měli ve čtvrtek na programu utkání s Olomoucí. Soupeř se ujal ke konci první třetiny vedení 2:0 a Jihočeši museli dotahovat. Díky dobrému nástupu do druhé části vyrovnali, ale v půlce zápasu se vedení dostalo opět na stranu Olomouce. Ve třetí části za České Budějovice vyrovnal Plášil a bonusový bod vybojovali domácí v prodloužení díky zásahu Martina Sekery (1+1).

Olomoučtí mladíci se vrhli na jihočeský led s pořádnou vervou. Už od prvních minut utkání měli junioři MOUNTFIELDU ve svém obranném pásmu co dělat. Když už selhali obránci, závar řešil s ledovým klidem David Gába. V patnácté minutě ale nestačil na rychlou střelu zápěstím Lukáše Králíka. Za tři minuty šli hosté už do dvoubrankového vedení, za Gábova záda se tentorkát trefil Jakub Lehečka. I když měli domácí v první dvacetiminutovce dvě přesilové hry, ve kterých měli několik šancí, na gól to bylo pořád málo. Olomoučtí si výborně hlídali zejména střední pásmo.

Tak jako v prvním dějiství měli herně navrch mladíci z Hané, tak ve druhé třetině na "to" vlítli domácí. Zlepšili pohyb i přesnost přihrávek. A ve čtyřiadvacáté minutě se jim to vyplatilo, hned dvakrát! Nejprve po pěkné akci s Ševcem prostřelil Lukáše Martin Brabec a za třicet vteřin se z mezikruží parádně do víka trefil Jan Trummer. Světelná kostka nad ledem tedy ukazovala stav 2:2. Jenže v jedenatřicáté minutě překonal skvěle chytajícího Gábu, který zachránil hned několik tutovek parádními zákroky, Jiří Hes - 2:3.

Počet vyločených byl na obou stranách podobný, ale ani jedna strana svou převahu nedokázala využít. I když domácí dvakrát spálili vyloženou příležitost na gól, stačilo jen puk nasměrovat do odkryté klece. Nestalo se tak. Jihočechům už ubýhal čas, když se dobrou poziční hrou na hraně brankoviště vyznamenal Karel Plášil. Rázem bylo srovnáno a utkání šlo do prodloužení.

To netrvalo dlouho, přesně tři a půl minuty. Druhý bod pro domácí trefil Martin Sekera, který si tak za zápas připsal dva kanadské body za jeden gól a jednu přihrávku.