10.11.2017, Klára Červená

JUN: CEB - MLB 5:3 - Junioři skvěle zvládli těžké utkání s Mladou Boleslaví

Junioři dnes předvedli krásné utkání, při kterém zvítězili nad Mladou Boleslaví 5:3. Přestože zápas byl do poslední chvíle vyrovnaný, juniorka Motoru ukázala, kdo je doma pánem. Radek Rolínek si dnes připsal první a poslední branku v šesté a v šedesáté minutě.

Mladá Boleslav šla od začátku do zápasu s vervou. Přesto se už ve třetí minutě dostal do šance Jakub Doktor. V šesté minutě krásnou přesnou střelou vsítil kotouč do Kroftovy brány Radek Rolínek. Od té chvíle začali Mladoboleslavští dostávat Motor pomalu pod tlak, ale v osmé minutě se přeci jen utrhl Tejko, ujel svým spoluhráčům a pokusil se prostřelit nejen brankáře, ale i obranu hostů. Touš ale bohužel skončil v držení Krofty. V desáté minutě ukázali krásnou spolupráci Šulek s Bártou, druhý jmenovaný ale nedokázal zakončit. To se také stalo Motoru osudným, neboť o pouhých šest sekund později Patrik Straka čistě přihrál Dominiku Hrachovcovi a ten zakončil rovnou do brány, čímž vyrovnal. Po této nešťastné události přišla dvě vyloučení v řadách Motoru za sebou, ale i přes oslabení se ke kotouči dostal Doktor a pokusil se vsítit gól. Nepříjemná situace vznikla na konci osmnácté minuty, když kotouč sebral Hrachovec a pokusil se prostřelit Březinu. Gólman nevěděl, kde mu hlava stojí a jak domácí, tak hosté chvilku hledali puk. Obrana Motoru ale byla rychlejší a touš si přivlastnila. Minutu a čtyři sekundy před koncem první periody se střelecky prosadil Ondřej Šulek po asistenci Jana Bárty. Poslední minutu chtěl ke gólu využít ještě Milan Dančišin, ale Krofta se zorientoval a dostal kotouč pod kontrolu. První třetina tak skončila pro Motor 2:1.

Už třináct sekund po začátku druhé třetiny domácí zkusili štěstí. Střela sice mířila do brány, Krofta byl ale připravený. O minutu později byl vyloučen Linhart a Motor využil výhody, když Vojtěch Brabec skvěle zareagoval na nepřehlednou situaci před brankou hostů a šikovně zakončil. V jedenatřicáté minutě zvýšil náskok Motoru Jakub Doktor, když zpracoval přihrávku Jana Bárty a bez námahy vsítil kotouč do brány. Zbytek periody ale ovládli hosté. Ti si nejprve vzali oddechový čas, který se jim vyplatil, jelikož vzápětí vstřelil gól Petr Maršoun. Do pozice pro střelu se také koncem třetiny postavil Straka, kotouč se ale odrazil od Březinova betonu. Nicméně Davidu Jiráskovi se v posledních devadesáti vteřinách povedlo střelecky prosadit, čímž snížil náskok Motoru na jednobrankový.

Třetí perioda byla nejdravější. Skóre se lišilo pouze o jedinou branku a oba týmy chtěly vyhrát. Domácí i hosté se snažili prostřelit brankáře. Velice blízko k tomu měl Beránek, když vyzkoušel Kroftu, který byl ale připraven. O minutu později se situace zrcadlově opakovala, když na Březinu vypálil Kerda. V šestapadesáté minutě byl vyloučen Linhart, ale Motor přesilovku neproměnil. Dvě minuty před koncem utkání se do hry dravě pustil Horský, ale byl vzápětí hitován jedním z hráčů domácích. Hosté stáhli brankáře a zkusili štěstí v šesti hráčích na ledě. Nejprve se na bránu Mladé Boleslavi rozjel Rolínek, bohužel ale minul. Motor si tedy vzal oddechový čas a po něm se kotouče zmocnil Doktor, který přihrál Rolínkovi a ten se znovu pokusil zakončit. Tentokrát ale neriskoval a zvolil střelu zblízka, která padla do brány jako vyšitá. Utkání tak skončilo vítězstvím Motoru 5:3.

Martin Štrba (trenér): Velká spokojenost s body i předvedenou hrou. Poslední dva zápasy se nám nepovedly, tak jsme rádi, že rozmluvy s kluky padly na úrodnou půdu. Dneska patří velké poděkování celému týmu, od prvního do posledního hráče.