06.12.2010, Miroslav Mayer

JUN: CEB - MLB 3:4sn Škoda první třetiny

Č. B u d ě j o v i c e - Junioři HC České Budějovice dokázali bodovat v dalším zápase. Tentokrát na domácím ledě přivítali BK Mladá Boleslav. Jihočeši měli špatnou první třetinu a soupeř vedl již 2:0. Druhá třetina patřila zase jihočechů a ti dokonce vyrovnali. Ve třetí části šli hosté do vedení, ale Českobudějovičtí dokázali v poslední minutě, v oslabení, vyrovnat. Zápas pak prohráli až na nájezdy. Dvě branky vstřelil Lukáš Sedlák.

Domácí hráči vstoupili do utkání vlažně. Chyběl jim pohyb a vypadalo to, že si myslí, že soupeř se porazí sám. To se nestalo. Bruslaři hráli dobře. Měli pohyb a chuť. Navíc se jim hned v páté minutě podařilo dát první branku. Od modré nahazoval puk Mozík a Tomáš Hyka puk jen lehce tečoval a tem zapadl do branky. Hosté dále měli více ze hry. Navíc se jim přesně po čtyřech minutách podařilo dát druhou branku. Boleslavští se dostali do přečíslení dva na jednoho a Ondřej Matějček ji vyřešil tak, že nepřihrál a trefil přesně do branky. Jihočeši byli až do konce třetiny prakticky bez šance na vstřelení gólu. Boleslav tak po zásluze první třetinu vyhrála 2:0.

Druhá část hry byla, jako kdyby si mužstva vyměnila dresy. Jihočeši začali hrát to co umějí. Zrychlili bruslení a začali si vytvářet tlak na brankáře. To jim přineslo i první branku. Lukáš Sedlák dostal puk v mezikruží a přesně se trefil do horního růžku branky. Další šancí měli Turek se Seidlem, ale puk chytil Will do lapačky. Vyrovnat mohl i Ježek, který dostal skvělou přihrávku na modrou a jel sám na branku, ale přestřelil. Snaha domácích byla odměněna až v poslední minutě třetiny. Bohumil Jank se napřáhl od modré a přesně trefil. Po dvou třetinách zasloužená remíza.

Třetí část byla nejhezčí. Obě mužstva hrála pěkný hokej. K vidění bylo i množství osobních střetů na hranici. Rozhodčí situaci příliš nezvládali. Při jedné přesilovce se Boleslavským podařilo dát třetí branku. Opět to byla střela od modré a puk skončil v brance. Autorem střel byl Matěj Soukup. Domácí se nevzdávali a toužili vyrovnat. Dřeli, bojovali a snažilis o vyrovnání. V 57. Minutě hráli přesilovou hru a trenéři si vzali oddechový čas a pak poslali na led šest hráčů. Vzápětí byl vyloučen Ježek a bylo po šanci. Přesto trenéři odvážně opět odvolali brankáře a hrálo se pět proti pěti. Jihočeši měli tlak před brankou a po zásluze se jim podařilo vyrovnat. Před brankářem se prosadil Lukáš Sedlák a domácí propukli v jásot. Zápas skončil spravedlivou remízou.

V prodloužení se nic významného nestalo. Jihočeši potřebovalo oddech a hosté byli rozčarováni z vyrovnání. Došlo na nájezdy. Za domácí nedali Sedlák, Turek a Jáchym za hosty se trefil Tomáš Hyka a rozhodl tak zápas.

Jaroslav Formánek, tenér HC České Budějovice: První třetinu jsme prospali. Druhá nás stála hodně sil. Ve třetí se nám podařilo v závěru vyrovnat. Prodloužení a nájezdy, to je vždy loterie. Nám se letos najezdy moc nedaří. Jsme rádi alespoň za bod.