16.02.2013, Lukáš Dvořák

JUN: CEB - MBL 3:0 - Domácí si připsali druhou výhru v play-out

Č. B u d ě j o v i c e - Junioři si v sobotním utkání připsali další důležitý výsledek do tabulky play-out. Na svém ledě dokázali porazit soupeře z Mladé Boleslavi poměrem 3:0. Velkou zásluhu na tomto úspěchu má především brankář Českých Budějovic, Ondřej Bláha. Ten dokázal zneškodnit všechny nebezpečné pokusy soupeře a připsat si do svých statistik další čisté konto.

Do utkání vlétli lépe hosté. V úvodu zasypali českobudějovického brankáře Bláhu několika střeleckými pokusy. Ten je však s přehledem pokryl. S přibývajícím časem se začala hra přelévat na stranu domácích. Ve velkých příležitostech se následně za sebou ocitli Trummer a Brabec, kteří vystihli soupeřovo rozehrávky. Ani jeden však nedokázal úspěšně zakončit. Od tohoto momentu byli na ledě dominujícím týmem domácí. Bohužel jejich střeleckému zásahu chyběla přesná finální přihrávka. Nakonec se v osmnácté minutě prosadil Kevin Reiniš. Puk, který poskakoval na brankovišti mladoboleslavského týmu, dokázal nejpohotověji uklidit za záda gólmana a poslal svůj tým do vedení. To ale bylo v první třetině vše.

A na výkon z první třetiny domácí dokázali navázat i v úvodu druhého dějství. Nejprve za zády hostujícího gólmana zazvonila po střele Kolaříka tyč, o necelé dvě minuty později už se ale opět Českobudějovičtí prosadili. Karel Plášil vjel do útočného pásma a těsně za modrou čárou vypálil nechytatelnou ránu, která vymetla pavučinu Bačovo branky. Mladá Boleslav se ale nevzdávala a stále bojovala o výsledek. Ve velké šanci se ocitl Rovný, který byl sám před Bláhou. Jeho klička mu však nevyšla podle představ. Do dobrých možností se následně dostali Švihálek s Turkem, ale selhali v zakončení. Nejlepším hráčem hostí byl Ladislav Marek, který se ve třiatřicáté minutě dostal do samostatného úniku. Jeho pokus ale ztroskotal na Bláhovi. A tak uděřilo na druhé straně. V přesilové hře Českých Budějovic se tvrdou střelou prosadil Emil Švec a poslal svůj tým do kabin již s tříbrankovým náskokem.

Třetí třetina nenabídla úplně nejhezčí hokej. Mladoboleslavští se ještě snažili něco udělat s výsledkem, ale jejich šance končily na brankáři domácích. Nejprve Marek netrefil klec, poté nastřelil Chvátal tyč. Hostům prostě nebylo souzeno se střelecky prosadit. Příležitosti spalovali i domácí. To když například trestuhodně nevyužili přečíslení tří na jednoho. V závěru třetiny ještě podržel krásnými zákroky svůj tým Bláha, který byl jednoznačně nejlepším hráčem na straně domácích. České Budějovice tak zdolaly Mladou Boleslav s čistým štítem.

Aleš Krátoška (České Budějovice): ,,Hrajeme play-out, takže ta motivace u nás trochu uvadla. Začátek utkání byl takový nic moc, než jsme se rozjeli. Kluci potom začali hrát s chutí, i šancí jsme měli více. Výsledek je určitě zasloužený. Řekl bych, že dnes skvěle zachytal brankář Bláha, který zvládl zneškodnit situace, které byly gólové."