05.12.2009, Miroslav Mayer

JUN: CEB- LIB: 3:2 První tříbodové vítězství

Č. B u d ěj o v i c e - Juniorský tým HC České Budějovice dokázal poprvé v nadstavbové části získat tříbodové vítězství. Na domácím ledě dokázali junioři se čtyřmi dorostenci v sestavě porazit tým Bílí Tygři Liberec 3:2. Utkání sice nevynikalo krásou, ale domácí hráči měli větší vůli po vítězství a necelé dvě minuty před koncem zápas rozhodl Stanislav Polodna.

Domácí trenéři prokázali odvahu a do zápasu nominovali hned čtyři hráče z mužstva staršího dorostu. Co víc. Všichnu tito hráči se objevovali na ledě v první a v druhé řadě, což je počin nevídaný, ale jistě hokeji prospěšný. Jinak první třetina nenadchla. Hrálo se spíše tréninkově, bez nějakého velkého nasazení. Šancí bylo málo, ale přeci jen byly. Nejprve se dostal Sumerauer do nájezdu na branku Tygrů, ale netrefil branku. To na druhé straně byl liberecký útočník Kedršt na tom lépe, ten v podobné šanci nechal vyniknout Hrubce. Hned vzápětí ukončil nejhezčí dvouminutovku domácí střelec Polodna, který se dostal s pukem sám až k Pyrochtovi, ale ten se nedal vylákat a puk chytil. Pak si diváci mohli odskočit na oběd a o nic by nepřišli. Zajímavé věci se začaly dít až ke konci třetiny. Začalo se totiž i vylučovat a to změnilo způsob hry. Domácí svoji šanci nevyužili, ale hosté si vedli lépe. Měli totiž 50 vteřin přesilovky pět na tři a dokázali ji využít. Střelu od modré čáry ještě Hrubec vyrazil, ale před ním stál nikým nekrytý Michal Bulíř a ten si věděl rady. Domácí odpověděli pouze střelou Vaniše, kterou Pyrochta vyrazil. Po první části vedli hosté 1:0.

Úvod do třetí třetiny vyšel lépe domácím. Marek Vaniš si vzal puk, objel branku, bekhendem ho nahodil na branku a ten skončil v síti. Na dlouhou dobu to bylo ovšem z obou stran vše. Další záblesk akce byl až v půli zápasu. To měl nadějnou možnost liberecký útočník Kedršt. Při přesilové hře se dostal ke střele bez přípravy z mezikruží a Hrubec musel jeho dělovku vyrážet do rohu hřiště. Opět se nic moc nedělo až najednou domácí dali branku. Aleš Ježek pálil z jízdy od modré čáry a puk se odrazil od Pyrochty, který o tom neměl ani páru a zůstal v brankovišti. Toho využil Stanislav Polodna a podařilo se mu zasunout puk do branky. Hned po brance měl šanci Heřman, ale liberecký gólman jeho teč viděl a byl připravený. Vzápětí byl vyloučen domácí hráč a hosté opět trestali. Před Hrubcem vznikl zmatek a puk poskakoval v brankovišti. Nakonec do něj bouchl Daniel Miškovský a bylo vyrovnáno. Druhá třetina zaujala hlavně častým vylučováním na obou stranách a přeci jen padly i tři branky. Zajímavý hokej rozhodně k vidní nebyl. Po dvou třetinách bylo 2:2.

Třetí třetiny nevybočila nijak z dosavadního průběhu zápasu. První šanci měl domácí Heřman, ale v rychlosti si nestačil puk zpracovat a jeho střela už neměla razanci. Další náznak šance měli domácí, když při přesilové hře si najel Polodna do střelecké pozice a netrefil dobře puk. Vzápětí zkompletoval hattrick vyloučení Radim Heřman. Domácí byli přeci jen o něco aktivnější a snažili se dát branku. Hosté spíše čekali na chyby a věřili, že opět využijí přesilovku. Ty hráli více domácí hráči, ale nic velkého v nich nevymysleli. Měli sice tlak, ale bez střel na branku. Nakonec se domácí přeci jen radují z první třibodové výhry. Stanislav Polodna totiž vystřelil po ledě a jeho střela skončila v liberecké brance. Hosté si sice vzali oddechový čas, ale vyloučení Miškovského jim vzalo naději na vyrovnání. Domácí si za snahu v poslední třetině vítězství zasloužili.

Ladislav Kolda (HC České Budějovice): Dnešní zápas měl celkem dobré nasazení. Chtěli jsme vyzkoušet mladší hráče, včera jednoho a dnes čtyři. Myslím, že si nevedli špatně a dostali se do hry. Vítězství, které jsme nakonec vybojovali, by nás mělo pozvednout. Zase se nám podařilo zlepšit určité věci v zápase. Doufám, že v tomto duchu budeme pokračovat do konce sezóny.