09.03.2017, Miroslav Mayer

JUN: CEB–KLA 3:1 – Junioři zdolali Kladno podruhé a v sérii už vedou

ČESKÉ BUDĚJOVICE — První zápas play-off na domácím ledě se juniorům HC Motor vydařil. Hosté z Kladna se sice hned v úvodu ujali vedení a měli i více šancí, ale další góli už nedali. Zato Jihočeši dali v každé třetině jednu branku a Patera už žádný puk za své záda nepustil. V závěru se Kladno ani nedostalo k power-play. Motor tak vede 2:1 na zápasy.

Třetí zápas čtvrtfinále začal divoce. Během první minuty si oba brankáři připsali po úspěšném zákroku a oba týmy se hrnuly do útoku. Postupně se obrany zformovaly a hra se uklidnila. Jako první se trefili hosté. Vytvořili si tlak před brankou Jihočechů a Petr Patyk dokázal trefit puk k tyči. Motor se po brance chvíli vzpamatovával, ale pak se přeci jen znovu dostával po šancí, ale ty nebyly moc nebezpečné. To kladenské šance byly přesnější a Patera se měl co ohánět. Domácí se dočkali vyrovnání. Tomáš Guman vybojoval puk ve vlastním pásmu, ujel bekům soupeře a prostřelil i brankáře Stahla. Pak už byla hra vyrovnaná, oba týmy si vytvářely příležitosti, ale další branka už nepadla.

Tentokrát se třetina začala nepřesnostmi na obou stranách. Postupně se situace uklidnila a dříve se do hry dostali hosté, kteří byli aktivnější, a Patera se v brance nenudil. Nejaktivnější byl Petr Patyk, který byl prakticky všude a střílel z každé pozice. V přesilovce Motoru došlo k potyčce mezi hráči a v pokračující přesilovce se Motor prosadil. Tomáš Guman vybojoval puk a našel Jana Bártu. Ten posunul puk do volného prostoru, kde se zjevil Miroslav Tejko a poslal kotouč do okryté branky. To hosty zaskočilo a Motor začal diktovat tempo. Byl více na puku a Stahl měl více práce. Hra se přitvrdila a rozhodčí měli napilno.

Ve třetí části Motor zbytečně fauloval, nechával Kladnu možnost hrát přesilovky. Ty se Rytířům příliš nedařily, spíše jim vyhovovala hra v plném počtu. Chvílemi se zdálo, že vyrovnání visí ve vzduchu, ale pak přišel zákrok Patery. Motor hrozil z rychlých protiútoků, hlavní nebezpečí představovala trojice Bárta, Guman, Tejko. Místo vyrovnání však přišlo navýšení náskoku. Z dalšího protiútoku totiž Motor trestal. Tejko našel Štěpána Kadiláka a ten se krásně trefil nad lapačku brankáře. Kladno místo odpovědi spíše zvadlo. Další gól pak mohl přidat Jan Bárta, který ve vlastním pásmu vypíchl puk a jel sám na branku, ale Stahl byl připraven a puk zachytil. Ke konci zápasu hru ovládli Budějovičtí a Kladno si ani nemohlo vzít oddechový čas a odvolat brankáře. Motor tak zvítězil a připsal si důležité druhé vítězství v sérii.