08.01.2015, Miroslav Mayer

JUN: CEB - CHM 7:3 - Skvělá druhá třetina rozhodla zápas

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Juniorka HC Motor dokázala zvítězit i ve třetím zápase po sobě. Doma přehrála Chomutov vysoko 7:3 a to hlavně díky famózní druhé třetině, kterou Jihočeši vyhráli 5:0. Budějovičtí předváděli pěkné kombinace na jeden dotek a svého soupeře na celé čáře přehrávali. Pokud budou hrát takto i dál, záchrana by neměla být problém.
V Budvar aréně se odehrál další důležitý zápas pro budějovické juniory a ti do něj nastoupili v nejsilnější možné sestavě. Hra byla od začátku vyrovnaná a hrálo se hodně do těla. Více nepřesností vyprodukovali domácí a Piráti tak první skórovali. Vytvořili si situaci dva na jednoho a domácí bek Petr Škopek zblokoval přihrávku Kellersteina přímo před Petra Macháčka a budějovický odchovanec se bez problémů trefil do odkryté branky. Domácí pak byli trochu zaraženi a nedařilo se jim. Trochu je probudila Matouškova střela od modré, kterou někdo tečoval na tyčku. První přesilovka se sice Motoru nepovedla, ale nastartovala ho. Do nájezdu na branku se dostal Ladislav Marek, ale Dvořáka nenachytal. Postupně rostl tlak domácích a vrcholil přesilovkou, kterou dokázal proměnit Radek Prokeš. Třetina tak po zásluze skončila nerozhodně.

Druhá třetina tohoto zápasu byla zřejmě nejlepší, jakou budějovičtí junioři letos odehráli. Vše začalo hned po dvou minutách hry, kde se před Dvořákem zorientoval Luboš Rob a dal vedoucí branku. Na to ještě Piráti odpovědi útočnou snahou a dokonce se usadili před Kváčou. Jenže Jakub Šuhaj pronikl do útočné třetiny a našel najíždějícího Emila Švece, který nastavil hůl a puk nasměroval pod horní tyčku. Při vlastním oslabení pak ujel Ladislav Marek a po faulu na něj bylo nařízeno trestné střílení, které sám postižený proměnil střelou mezi bruslemi. Hosté měli největší šanci při další přesilovce, když od modré pálil Antonín Dobrovolný a doslova sestřelil Kváčovi masku z hlavy, ale puk šel naštěstí nad branku a obešlo se to bez zranění. Vzápětí hráli přesilovku domácí a Ladislav Marek střelou po ledě k tyči přidal další branku. Zkázu hostů dokončil Dominik Točík, který se ocitl s Radkem Prokešem v situaci dva na brankáře, když protlačil puk kolem tyčky. V závěru povedené třetiny ještě Václav Pašek trefil tyčku. Piráti ve druhé části spíše přihlíželi chytrým kombinacím domácích.

Třetí část ukázala, že ani při stavu 6:1 není zápas rozhodnut. Piráti totiž dokázali zápas ještě zdramatizovat. Nejprve sice zahrozili domácí, když nahození Luboše Roba tečoval těsně nad Ladislav Marek. Vzápětí hosté uhodili. Adam Kellerstein vystřelil k tyči a puk se třepetal v síti. Hned po buly hosté znovu zaútočili a k překvapené všech střela Jakuba Meliška po ledě k tyči opět skončila v domácí brance. Oddechový čas domácí tým uklidnil a zastavil lavinu hostů. Opět to byli Jihočeši, kteří útočili a předváděli pohledné kombinace. Ovšem Piráti se snažili neustále hrát a snížit stav zápasu. Jejich snahu definitivně ukončil Radek Prokeš, který si při vlastním oslabení pohrál s obráncem a při nájezdu na branku se nemýlil. Domácí pak zápas kontrolovali, ale Piráti zlobili až do konce zápasu. Motor tak po zásluze vyhrál a hlavně předvedl hru, na kterou se pěkně koukalo a se kterou by určitě neměl mít potíže se záchranou.

Martin Štrba, trenér HC Motor: Máme velkou radost, že jsme vyhráli. Kluci dnes dodrželi taktické pokyny, které jsme jim dali. To nám přineslo vedení 6:1, ale tam pak vždy přijde menší ztráta koncentrace a proto jsme si vzali time, abychom tým uklidnili a pak jsme zápas dotáhli do vítězného konce.