12.03.2011, Matěj Mayer

JUN: CEB - CHM 6:1 - Jihočeši suveréně ovládli důležitý zápas

Č. B u d ě j o v i c e - Junioři HC České Budějovice hráli dnes na vlastním ledě velmi důležité utkání proti druhému Chomutovu. Jihočeši nutně potřebovali tři body a to se jim povedlo. Od začátku zápasu byli lepším týmem a dvěma brankami v každé třetině rozhodli o své výhře. Velkou pochvalu zaslouží hlavně trojice Marek (1+2), Seidl (0+4) a obránce Stanislav Dietz. Ten dal dvě branky a na jednu přihrál.

První třetina utkání 63. kola NOEN extraligy juniorů patřila domácím. Na první branku se čekalo na konec 13. minuty. Radim Heřman nejprve neuspěl sám před ležícím Matouškem, ale napodruhé mu kotouč předložil Jakub Marek a českobudějovický forvard zametl puk do branky. Důležitý první gól tedy vstřelili domácí, ale to nejdůležitější teprve přišlo. Uběhlo totiž pouhých 12 sekund a České Budějovice se radovali podruhé! Jakub Marek vypálil od pravého mantinelu, značně z úhlu, a jeho pokus se nakonec dostal až za záda nejistého brankáře Matouška. V závěru třetiny měli velkou šanci i hosté. František Mála uháněl sám na Kantora, ale nedokázal nic vymyslet a pouze vystřelil z kruhů. Domácí brankář jeho šanci zneškodnil. Po první třetině se šlo do kabin za stavu 2:0 pro HC České Budějovice.

I ve druhé části hry byli lepší domácí. Už v první minutě trefil českobudějovický Vladimír Zvoník tyčku. Vzápětí se dostal do šance Karol Csányi a hned z protiútoku skórovaly České Budějovice. Obránce Martin Semrád vstřelil už svou osmou branku v sezóně a potvrdil svou pozici nejlépe střílejícího obránce mezi domácími. Ve 25. minutě jel sám na Matouška Aleš Ježek. Domácí forvard si brankáře položil, ale když chtěl střílet do odkryté části branky, byl faulován. Rozhodčí nařídil trestné střílení a k němu se rozjel sám postižený hráč. Ježek ale zamířil mimo tři tyče a tak se stav utkání neměnil. Ve 28. minutě překvapivě udeřil Chomutov. Čtvrtá útočná řada hostů se dostala do útočného pásma a po Novákově přihrávce z rohu kluziště se nekompromisní střelou "z voleje" trefil Kristián Kučera. Domácí zareagovali jak nejlépe mohli. Uplynulo přesně třináct sekund a tříbrankový náskok byl po gólu obránce Stanislava Dietze zpátky. Ke konci druhé třetiny se vyfaulovali dva domácí hráči a Chomutov hrál 59 sekund dvojnásobnou přesilovou hru. Velké šance si však vytvořit nedokázal a po druhé třetině byl tedy stav utkání 4:1.

Úvod třetí třetiny byl vlažný. Chomutov viděl, že se zápasem už moc neudělá a netlačil se příliš do branky. Domácí pak ještě přidali na aktivitě a hned to bylo znát. V 51. minutě se hrálo čtyři na čtyři a Radek Seidl přihrál na modrou čáru. Tam čekal obránce Stanislav Dietz a dělovkou nad Matouškovo rameno zvýšil skóre na 5:1. Byla to jeho už druhá branka v zápase. O pár minut později bylo pro hosty ještě hůře. Babka skončil po sprinterském souboji s kotoučem za brankou Chomutova a přistrčil puk Švihálkovi. Ten na nic nečekal a poslal kotouč před branku, kde číhal Martin Sekera a nekompromisně uklidil puk do sítě. V závěru třetiny už se spíše jen vylučovalo a utkání se v klidu dohrálo. Domácí HC České Budějovice tedy mohou být spokojeni, protože získávají velmi důležité tři body do tabulky.