05.03.2012, Petr Lundák

JUN: CEB - CHM 3:4p - Vyrovnaná partie přinesla bod

Č. B u d ě j o v i c e - Na soutok Malše a Vltavy připluli Piráti z Chomutova. Jejich cíl byl jasný, potopit domácí loď a ukrást poklad v podobě tří bodů. Piráti přidávali domácím mladíkům jeden úder za druhým, ale Jihočeši se rozhodně nevzdávali a lup nenechali soupeři zadarmo. Nakonec se Chomutovu podařilo alespoň část pokladu ukořistit, domů si totiž odvezli dva body. Nejvíce Pirátům dával za vyučenou Michal Švihálek, který si připsal jeden přesný zásah.

Dvě a dvě. Taková čísla charakterizují první dvacetiminutovku domácího HC MOUNTFIELD a soupeře z Chomutova v NEON extralize juniorů. První polovina úvodní třetiny přinesla z obou stran opatrný hokej, kterému také nechyběla řada chyb. Vyložené šance si nevytvářela žádná strana. Ale zpátky k číslům. Dvě přesilové hry si zahráli Piráti z Chomutova a bohužel pro domácí celek, také Piráti dali dvě branky.

O tu první se postaral ve třinácté minutě Marek Račuk, když se při mele u Bláhy nejlépe rozkoukal a poslal puk do brány. Neuplynuly ani dvě minuty a jinak bezchybný Bláha lovil puk za svými zády podruhé. Pro změnu se za Piráty trefil Danko Deveri. Potom mohli domácí hráči děkovat muži v brance, protože zcela určitě zastavil další dvě branky Pirátů. Do kabin po první siréně se tak odjíždělo za stavu 0:2 pro mladíky MOUNTFIELDu.

Tolik, kolik v první části zápasu domácí mladíci dostali branek, tolik jich zase dokázali dát soupeři. Druhá dvacetiminutovka jasně patřila nejproduktivnějšímu hráči mladých Jihočechů. Michal Švihálek ze začátku druhé třetiny vzal úlohu ostřelovače na sebe a posílal jeden projektil na Matouška za druhým. Jenže za záda golmana Pirátů se trefil až jeho spoluhráč, ve dvacáté sedmé minutě z kruhu napřáhl Lukáš Kříž a puk nasměroval do pravého horního růžku. Hosté vedli už o jeden gól.

Pět minut před koncem třetiny se trenérovi domácích nelíbilo posouzení zákroku jednoho z Chomutovských a hráčská lavice tak dostala dvouminutový trest. Pak putoval na trestnou lavici pirát Čížek. Toho dokázal využít nahecovaný Michal Švihálek a bylo srovnáno - 2:2! Švihálkovi také nahrával jeho kolega z dospělého extraligového mužstva Roman Vráblík, který se po zranění vrátil do hry.

Třetí dvacetiminutovaka začala vyloučením domácího hráče s číslem dvacet dva na dresu. Oslabení sice Jihočeši ubránili, ale pak přišel třetí gól Pirátů. Téměř od modré se napřáhl agilní Chlouba a vypálil na Bláhu, ten ale pozdě zareagoval na šikovnou teč Karola Korima a puk tedy skončil až za jeho zády. Mladíci MOUNTFIELDu to ale nezabalili, naopak. Jak se zápas dostával do poslední části, přidávali více na bojovnosti. Za to jim náleželo sladké odměny, a to v podobě vyrovnávací branky. Jan Předota si objel hned dva Piráty a golmana Chomutova položil na záda, pak už jen kotouč propasíroval mezi jeho beton a tyčku. Poslední minuty třetího dějiství byli aktivnější domácí, ale na branku to nestačilo.

Na řadu tak přišlo prodloužení. V tom mohl za několik okamžiků rozhodnout Heřman po krásné přihrávce Předoty. Ale netrefil ideálně. Jenže pak přišla pro domácí chyba na buly a toho Piráti využili, když se za Bláhu trefil Marek Račuk. Svým druhým gólem ukončil zápas a připsat do tabulky pro svůj tým druhý bod.

Aleš Krátoška (HC MOUNTFIELD): Začali jsme velmi nešťastně, protože jsme dostali hned dva rychlé góly. Ale kluci dokázali, že síla v týmu je, když se chce. Pak jsme zase prohrávali tři dva a nakonec to opět srovnali. V prodloužení jsme měli řadu slibných šancí, jedna z nich byla střela Heřmana. Na buly pak přišla chyba, ale chtěl bych poděkovat týmu za to, co dnes předvedl. I divákům se musel hokej líbit do poslední minuty. Chomutov si zasloužil bod navíc, byl o trochu lepší.