ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
8.12.2017, Adam Pavlíček

JUN: CEB - CHM 2:6 - Juniorce utkání s Chomutovem nevyšlo, prohrála 2:6

Svěřenci Martina Štrby a Ladislava Koldy sice dvakrát dotáhli vedení Pirátů, na třetí gól již ale zareagovat nedokázali. Možnost, jak dnešní prohru napravit, budou mít junioři už zítra.

Hned na začátek utkání měli Piráti k dispozici početní výhodu, kterou ovšem zužitkovat nedokázali. To je ale nemuselo mrzet, chvíli poté již první gól v síti Motoru přišel. Petr Chlán zamířil do tyčky, která zazvonila, a kotouč se od ní odrazil až do branky. Stejně jako v situaci při prvním gólu, tak i toho druhého Piráti vstřelili další branku až těsně po vypršení přesilové hry. Druhý gól a povedený nástup hostů do utkání zaznamenal opět Petr Chlán, který překonal Březinu střelou do horních pater branky. I domácí fanoušci ale v první třetině mohli zažít gólovou radost. Martin Beránek se natlačil před branku Dominika Pavláta, hostujícího brankáře, a následně poslal přihrávku na vzdálenější tyč, kde už číhal Milan Dančišin, jenž neměl problém poslat puk do poloodkryté klece.

Jedno z prvních vzrušení přinesla druhá perioda až po pár odehraných minutách. Tehdy se do samostatného úniku dostal Jakub Köver, který nebyl zastaven domácím hráčem, ale rozhodčím, který mu odpískal postavení mimo hru. Většího ohrožení branky se nedočkali domácí příznivci ani při přesilové hře českobudějovických hráčů. Až kolem poloviny zápasů přišla druhá gólová radost domácích. Jonáš Kronus se objevil před brankou soupeře a následně pohotově uklidil puk za Pavlátova záda. To bylo ale poslední gólové představení ze strany domácích hokejistů. Přesto ale nezbývalo mnoho a možná celý zápas se mohl vyvíjet odlišně. Stanislav Dosek od modré čáry ale trefil jen tyčku hostující klece. Od ní se puk odrazil ještě do zad hostujícího strážce svatyně, do branky nakonec ale naštěstí pro Piráty nezapadl. Po uplynulé polovině zápasu některý z hostujících útočníků velmi nepříjemně zajel do domácího brankáře Březiny, který nebyl v zápase schopen pokračovat a přenechal místo v brance Němcovi. Ještě před koncem prostředního dějství zápasu se ale nakonec mohli radovat Piráti, kteří si vzali vedení opět na svou stranu. Ideální pas před branku naservíroval Tom Polák, čehož využil Petr Chlán a zkompletoval tak svůj hattrick.

V třetí třetině nebyla dlouhou dobu k vidění žádná vážnější branku ohrožující situace. Až ke konci zápasu přišla pro Českobudějovické hrůzostrašná šestiminutovka, která poukázala na to, kdo z utkání vyjde jako vítěz. Čtvrtý zásah si za Piráty připsal do střelecké listiny Jakub Köver. Chvíli po něm se mohl do statistiky jako střelec zapsat také Tom Polák, výhodné střelecké pozice z mezikruží ale využít nedokázal. O něco lépe si o malý moment později počínal Martin Hřebíček, který dokázal překvapit domácího brankáře Němce a bylo to již o tři branky. Povedenou třetí periodu završili Chomutovští nádherným přečíslením tři na jednoho. Tomáš Hajič nejprve poslal přihrávku před branku na Daniela Šilara, jenž mu ji efektivně vrátil před odkrytou klec a Tomáš Hajič tak neměl příliš těžkou práci. Poslední akce zápasu tedy upravila skóre na konečných 2:6 z pohledu Českých Budějovic.

Ohlasy po zápasu
Ladislav Kolda (České Budějovice): Dnešní zápas jsme nezahráli dobře, utkání se nám nepovedlo. Rozhodující moment byl pravděpodobně obdržený gól před koncem druhé třetiny, kdy jsme udělali chybu. Z toho jsme se již nedokázali dostat. Udělali jsme dnes zkrátka hrubé chyby, za které jsme zaplatili.
Sociální sítě

Vylezlo teplé jarní sluníčko ?? - a přesto začíná nová sezona zimního sportu, jakým je hokej ??Letos se spoustou...

Před 20 lety zemřel legendární útočník Jiří Macelis. Za ČB 9 sezon, cca. 50 zápasů, 42 gólů! S @narodnitym mistr světa 1949, rok...

Trenér Václav Prospal si bere do letní přípravy několik hokejistů na zkoušku. Mimo jiné navrátilce Vláďu Škodu....

Václav Prospal si vybral první spolupracovníky. A v pondělí už se hráči začnou připravovat na novou sezonu!...