08.08.2012, Petr Novotný

JEK-CEB 5:4sn - MOUNTFIELD prohrál na nájezdy

J e k a t ě r i n b u r g - Jihočeši vstoupili do turnaje v ruském Jekatěrinburgu duelem s domácím účastníkem KHL. A nevedli si zle. Tým trenéra Draisaitla se dostal během první třetiny dvakrát do vedení, ale to dokázali domácí smazat a během prostřední části ho otočili ve svůj prospěch. Dvoubrankové manko pak naopak museli stahovat hosté. Stíhačku začal Tomáš Mertl a dokončil ji Michal Švihálek. Na nájezdy se tolik nevedlo a výhru brali domácí.

Jestliže si hokejisté často stěžují na cestování mezi Třincem, Ostravou a zbytkem Čech, mohli si hokejisté HC MOUNTFIELD stěžovat po své téměř třináctihodinné cestě dvojnásob.

Jenže nebyl. Vstup do turnaje se jim povedl na výbornou a nemohli tvrdit, že měli těžké nohy, protože i když si první vážnější šanci v zápase připsal jindřichohradecký odchovanec Josef Straka v dresu domácí Avtomobilistu, byl to hostující Robin Soudek, který rozvlnil síť za brankářem Holtem. Kotalík v páté minutě báječnou nahrávkou vysunul právě navrátilce ze zámoří, který svůj nájezd zakončil bekhendovým blafákem – 0:1. Překvapení? To bylo především pro domácí. Ovšem t i se dlouho nerozkoukávali, oklepali se celkem rychle a v první přesilové hře HC MOUNTFIELD zatlačili do defenzivy a skórovali Makarovem – 1:1.

Úvod to byl skvělý. Nasazení, souboje, góly. Kašpařík po Ptáčkově asistenci dostal hosty znovu bleskově do vedení – 1:2. Jenže: přišla další přesilovka domácích, další rána od modré, při níž Sazonov nejprve nastřelil tyč a krátce po něm Simakov podruhé vyrovnal. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu.

Na začátku druhého dějství mohli jít Rusové poprvé v utkání do vedení, ale Kovář čaroval při třech šancích soupeře. Tlak sílil, obrana Jihočechů dlouho odolávala, ale v polovině mače už byl brankář na pokus Simakova krátký – 3:2. Ten si vybruslil před branku a zamířil pod horní tyčku. Tlak domácích dosáhl svého vrcholu při čtvrtém gólu. To se zblízka trefil jediný Čech v sestavě Jekatěrinburgu Josef Straka – 4:2.

Jihočeši však nic nevzdali. Tři minuty před druhou sirénou Roman Vráblík napřáhl na modré čáře a jeho vydařenou střelu tečoval Tomáš Mertl a snížil – 4:3. Byla to celkem vítaná vzpruha. Svěřenci kouče Draisaitla se o pauze vzchopili a ve 48. minutě se Milan Švihálek prosadil po kombinační akci. Další branka nepadla. A to i díky tomu, že tým podržel gólman Jakub Kovář. O vítězi tak musely rozhodnout nájezdy. V šesté sérii byl konec Simakov proměnil, zatímco Knotek nedal – 5:4.