02.08.2005, Tomáš Zetek

HC ČB - Slavia Praha 2:1 - Premiérové vítězství v přípravě

Č e s k é   B u d ě j o v i c e - Hokejisté z jihočeské metropole se podruhé v krátkém časovém rozmezí střetli s pražskou Slavií. Zatímco první utkání na půdě soupeře svěřenci trenéra Jandače prohráli, v letošní domácí premiéře svého soupeře o gól pokořili. Svou první trefu v novém působišti si připsal Ondřej Veselý.
První letošní utkání v Budvar aréně sledovala vcelku hojná návštěva, kterou do provozní teploty dostala, krom tradičních trumpetistů, také přesilová hra ze šesté minuty, kdy Hronkovu lapačku poprvé prověřil Bělohlav. Při druhé početní výhodě se Jihočechům již podařilo odměnit svého soupeře gólem. Svou premiérovou branku v novém působišti si připsal vyhlášený kanonýr Ondřej Veselý. Dosáhl ji po Vydareného střele, kterou strážce slávistické svatyně vyrazil přímo před jihočeského “Valacha“ – 1:0. Aktivita domácího celku neutuchala a jeho rozlet zbrzdila až dvě domácí vyloučení. Při jednom z nich paradoxně zaskřípala pražská rozehrávka a Jihočeši podnikli protiútok tří na jednoho. Kotrlovu letící přihrávku však Šimánek nedokázal zpracovat. Do šaten se tedy šlo za jednogólového vedení domácích.

Do druhého dějství vstoupili Pražané o něco aktivněji a hned na jeho začátku musel své umění předvést při šanci Dudy i Chábera. Minutu nato předvedli na druhé straně domácí mladící pěknou souhru. Kuchejdovu příhru ale Martin Hanzal promáchl. Tempo utkání se postupem času stupňovalo, a když se zápas přelil do své druhé poloviny, dostali svěřenci trenéra Jandače možnost další přesilové hry. Na útočné modré však chyboval slovenský bek Vydarený a tak tak, že hosté nepotrestali jeho minelu vyrovnávací trefou. To se ale nestalo a na dvě minuty poté udeřilo na druhé straně. Kuchejda v rohu obelstil Staňka a jeho akci dotáhl do zdárného konce Štěpán Hřebejk - 2:0. Po čtyřiceti minutách tedy Růžičkovu týmu do zpěvu nebylo.

Třetí třetinu otevřela drobná roztržka mezi Veselým a Dudou. Oba kohouti si šli odpočinout za katr a domácí borec dostal dokonce dvojnásobný trest. V početní výhodě ohrozili Cháberu pouze sporadicky Pojkar s Graňákem. S přibývajícím časem bylo na hráčích obou celků znát, že jsou stále ve fázi přípravy, kdy se hledí hlavně na trénink fyzických sil. Některým hokejistům začaly trochu docházet síly a tempo utkání se celkově snížilo. V 50. minutě ujížděli Kuchejda s Kotaškou na jediného slávistu. Mladý útočník ale akci nedokázal dotáhnout ani k zakončení ani k přesné nahrávce a skončil za brankou. Pět minut před koncem utkání se vydali dva nejlepší útočníci v utkání na domácí straně Veselý a Brabenec na steč. Ofenzivní akce se jim však nezdařila a z protiútoku se dostal sám před Cháberu Tomáš Divíšek a mazáckým blafákem do forhendu určil definitivní podobu skóre, na němž nic nezměnila ani závěrečná power play hostů - 2:1. Jihočeši po dobrém výkonu zaslouženě zvítězili a připsali si ve třetím přípravném utkání první letošní vítězství.