17.11.2005, Roman Šperňák,Matěj Hráček

Dorost: TRE - CEB 2:1 - Série porážek se prodlužuje

Č e s k é   B u d ě j o v i c e - Ani 21. kolo nepřinoslo zvrat ve výsledcích dorostenců HC České Budějovice. Svěřenci trenérů Karla Soudka a Václava Červeného nedokázali ani do třetice porazit tým z Moravy. Po minulém utkání na ledě Přerova se představili v Třebíči a i zde prohráli stejným výsledkem 2:1. Jediný gól jihočechů vstřelil Jaroslav Šaršok, ale ani ten nezabránil tomu, aby se série porážek rozrostla již na čtyři utkání v řadě.
Na začátku 1. třetiny nebylo k vidění mnoho šancí, hrálo se na obou stranách velice opatrně. Ve 3. minutě si hosté zahráli přesilovou hru. Horácká Slavia se však bez větších problémů ubránila. V 6. minutě dostali možnost zahrát si v početní výhodě také domácí. Přesilovka byla využita. V čase 6:17 využili domácí závaru před českobudějovickou brankou a ležícího brankáře Klestila překonal Kaut. Na této brance asistoval Novák. Hosté se snažili usilovně vyrovnat, to se jim ale nepovedlo. Ve 12. minutě využil chybu v hostující obraně Karel Kesner, který se ocitl sám před hostujícím brankářem, kterého překonal střelou nad vyrážečku. Bod za asistenci si připsal Adámek. Hosté byli hodně zaskočeni dosavadním průběhem zápasu. Ve 14. minutě se dostal před hostujícího brankáře Vlček, ale byl blokován obráncem, takže jeho střela byla sražena do ochranné sítě. Budějovicím se i přes velký tlak v závěrečných minutách 1. třetiny vyrovnat nepodařilo. Po 1. třetině se tak odcházelo do kabin za stavu 2:0 pro domácí mužstvo.

Do 2. třetiny nastupovali hosté s přesilovou hrou. Tu se ale českobudějovickým hokejistům využít nepodařilo.Ve 23. minutě si přesilovku zahrála pro změnu Horácká Slavia Třebíč. Tato přesilovka ovšem trvala pouhých 10 sekund. V zápětí byl vyloučen i hráč Třebíče. Při hře 4 na 4 mohli diváci shlédnout veliké šance na obou stranách. Branky se však nedočkali. V čase 32:04 byl vyloučen hostující Janeček a Horácká Slavia měla možnost navýšit své vedení. V zápětí byl vyloučen další z hostujících hráčů. Přesilovka 5 na 3 se Třebíčským hokejistům ale příliš nepodařila. Ve 2. třetině byl hokej zajímavý. Horácká Slavia si stále držela dvougólové vedení i díky dobrým zákrokům domácího brankáře Leoše Mikulky.

V prvních minutách 3. třetiny se dopředu stále více tlačili hosté. Domácí byli mírně pod tlakem. České Budějovice si svojí aktivní hrou vynutili přesilovku 5 na 3. Horácká Slavia přesilovku 5 na 3 trvající jednu minutu přečkala. Dokázala se ubránit i při hře ve 4. Hosté se ale přece jenom dočkali a v čase 49:50 domácího brankáře poprvé v zápase překonal hostující Šaršok, na brance se podílel přihrávkou Aleš Ježek. České Budějovice náhle ožily. Začali hrát mnohem lépe než v předchozích dvou třetinách. Poté hosté nevyužili přesilovku , a tak si Horácká Slavia stále držela hubené vedení. Začalo se schylovat k velice dramatickému závěru. I Přes velký tlak hostů 5 minut před koncem stále Třebíč vedla. Hosté v závěru třetiny odvolali brankáře. Horácká Slavia však vedení udržela a připsala si do tabulky další důležité vítězství a dva body.